Home Newsy Neo-Berlin, cyber-ośmiornice i futurystyczni detektywi w zabawnym zwiastunie

Neo-Berlin, cyber-ośmiornice i futurystyczni detektywi w zabawnym zwiastunie

Neo-Berlin, cyber-ośmiornice i futurystyczni detektywi w zabawnym zwiastunie

Moda na lata 80. wciąż trwa. Po wielkim sukcesie Kung Fury, inni twórcy próbują swoich sił tworząc pastisze filmów z tamtego okresu. Przed Wami zwiastun Attack of the Cyber Octopuses, w którym główni bohaterowie będą musieli się zmierzyć z cybernetycznymi ośmiornicami!

Nicola Piovesan, który odpowiada za projekt, tak pisze o filmie na Kickstarterze, gdzie zbierane są pieniądze na realizację:

„Attack of the Cyber Octopuses nie będzie jednym z tych „zabawnych filmów”. Będzie to bardzo poważną produkcja, w której jedynie znajdzie się kilka zabawnych momentów.”

Neo-Berlin, cyber-ośmiornice i futurystyczni detektywi w zabawnym zwiastunie

Dość śmiałe stwierdzenie (albo nie łapiemy ironii), bo zwiastun jest totalnie prześmiewczy, w którym odnajdą się z pewnością fani klimatów rodem z Blade Runnnera, książkowego Neuromancera i całej estetyki kina SF z lat 80. Akcja Attack of the Cyber Octopuses rozgrywać się będzie w Neo-Berlinie w roku 2079. Miastem rządzi tajna korporacja. Tymczasem grupa cyber-detektywów stara się rozpracować sprawę związaną z plagą cyber-ośmiornic…

Wygląda pociesznie – sprawdźcie zwiastun:
Podoba się Wam, czy macie już dosyć krótkometrażowych fanowskich produkcji przypominających Kung Fury? Jeśli szukacie podobnych klimatów, może warto zobaczyć mniej znane filmy SF z lat 80.?