Home Newsy Netflix skasował Daredevila. Nie będzie 4. sezonu. Co przyczyną?

Netflix skasował Daredevila. Nie będzie 4. sezonu. Co przyczyną?

Netflix skasował Daredevila. Nie będzie 4. sezonu. Co przyczyną?

Wygląda na to, że Marvel ucieka z najpopularniejszej platformy VOD. Niedawno twórcy zapowiedzieli kasację Iron Fista oraz Luke’a Cage’a. Teraz Netflix skasowal serial Daredevil – nie będzie 4. sezonu. Jakie były przyczyny tego ruchu?

Najpierw internauci dowiedzieli się o kasacji Iron Fista, później nastał czas na Luke’a Cage’a. Na pewien czas pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Jessiki Jones oraz Daredevila. Niestety, również serial o niewidomym superbohaterze z Hell’s Kitchen doczekał się kasacji. Informacja wydaję się tyleż szokująca, że jeszcze kilka dni temu showrunner serii zapowiedział pomysł na 4. sezon. Miał go przedstawić włodarzom serwisu streamingowego. Internauci zdążyli nawet stworzyć specjalną petycję, mającą na celu wymusić na przedstawicielach Netflixa produkcję nowych odcinków Daredevila. Teraz można ją wyrzucić do kosza (choć od początku była mało warta). Nigdy nie dowiemy się, jaka przyszłość czeka niewidomego herosa z nowojorskiej dzielnicy. Powód skasowania serialu wydaje się dość prozaiczny: nieporozumienie Netflixa z Marvelem oraz malejąca oglądalność superbohaterskiego uniwersum.

Netflix skasował Daredevila. Powód?

3. sezon Daredevila trafił na platformę VOD w październiku 2018 roku. Chociaż produkcja zebrała pozytywne recenzje ze strony widzów i krytyków, przedstawiciele Netflixa zdecydowali się ją skasować. Wydano nawet oficjalne oświadczenie – pisane od kalki, jak każda wiadomość ze strony platformy VOD w sprawie usunięcia którejś z oryginalnych produkcji:

Jesteśmy niesłychanie dumni z ostatniego i zarazem finałowego sezonu serialu. Wiadomość może być bolesna dla fanów, jednak wydaje się nam, że najlepiej zamknąć serię w wielkim stylu. Dziękujemy showrunnerowi – Erikowi Olesonowi – scenarzystom serialu, całej ekipie technicznej oraz obsadzie, w tym Charliemu Coxowi, który wcielił się w postać Daredevila. Chcielibyśmy również podziękować fanom, wspierającym produkcję na przestrzeni wielu lat. Chociaż serial został zakończony, trzy sezony nie znikną z biblioteki platformy, zaś Daredevil będzie żył w kolejnych przedsięwzięciach Marvela.
Ciekawe wydają się zwłaszcza ostatnie słowa powyższego oświadczenia. Czyżby niewidomy superbohater miał powrócić w nadchodzącej produkcji od Marvel Studios? Szykuje się serial na platformę Disney+? A może Daredevil nareszcie pojawi się na dużym ekranie jako członek kinowego uniwersum Marvela? Nadzieje są wielkie, choć włodarzom Netflixa mogło chodzić po prostu o komiksy…

Oto pożegnanie serialu Daredevil:

Przygotujcie się na zmiany. Netflix zmienia repertuar

Netflix zmienia swój repertuar. W odmęty historii odeszły najpopularniejsze seriale, które zapewniły platformie VOD tak olbrzymią popularność. Serwis skasował już Orange Is The New Black oraz House of Cards (tutaj jawne konsekwencje ponosi akcja #MeToo i oskarżenia skierowane w stronę Kevina Spacey). Nastał również kres innych przedsięwzięć, rozwijanych w miarę rosnącej popularności kinowego uniwersum Marvela. Pierwszy sezon Daredevila jawnie odnosił się do MCU. Później wzajemne analogie zaczęły funkcjonować wyłącznie na poziomie easter-eggów. Jedynym serialem, który doczeka się kontynuacji jest Jessica Jones. W sieci można znaleźć zdjęcia z planu 3. sezonu.
Czyżby Netflix popełnił błąd, oferując subskrybentom tak wiele nowych oryginalnych filmów, seriali oraz dokumentów? Widzowie coraz częściej sięgają po nowe produkcje, nie zwracając uwagi na starsze przedsięwzięcia. Z drugiej strony odświeżenie biblioteki wydaje się dość ryzykownym ruchem ze strony serwisu, zwłaszcza przed wielkim wyścigiem platform VOD, na skraju którego właśnie stoimy.

Swego czasu Showmax odgrażał się produkcją własnego serialu poświęconego polskiemu superbohaterowi. Może właśnie on stanowił będzie suplement zanikającego uniwersum The Defenders?

ZOBACZ TAKŻE: 1983: polski serial Netflixa – recenzje, komentarze, opinie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *