Home Newsy Netflix: David Cronenberg wyprodukuje serial Skonsumowana na podstawie własnej powieści?

Netflix: David Cronenberg wyprodukuje serial Skonsumowana na podstawie własnej powieści?

Netflix: David Cronenberg wyprodukuje serial Skonsumowana na podstawie własnej powieści?

Słynny reżyser i scenarzysta przerywa twórcze milczenie. Będzie kolejnym geniuszem kina, który prawdopodobnie stworzy produkcję oryginalną dla platformy Netflix. Czy powstanie miniserial na podstawie powieści Cronenberga?

Pamiętacie uniwersum cronenbergów z Ricka i Morty’ego? Twórcy serialu animowanego w oczywisty sposób nawiązywali do twórczości Davida Cronenberga. Reżyser i scenarzysta wpisał się w historię kina jako czołowy przedstawiciel body horroru. Na jego koncie możemy znaleźć Muchę, eXistenZ oraz rewelacyjny Nagi lunch. Po pięciu latach, które minęły od premiery Mapy gwiazd, Cronenberg przerywa twórcze milczenie i powraca za kamerę. Planuje zrealizować adaptację własnej książki Skonsumowana dla platformy Netflix.

Miniserial Skonsumowana: jaka fabuła?

Książka Skonsumowana przedstawia losy pary fotoreporterów, Nathana i Naomi, którzy doskonale prosperują w systemie żądnych agresji mediów. Są kochankami, mimo to konkurują ze sobą. Samotnie przemierzają świat w poszukiwaniu sensacyjnych tematów do reportażu. Spotykają się wyłącznie na lotniskach albo w mediach społecznościowych.

Pewnego razu Naomi trafia na ślad tajemniczego małżeństwa Célestine i Aristide’a — filozofów i libertynów. Okaleczone zwłoki Célestine zostają znalezione w jej paryskim mieszkaniu. Aristide znika bez śladu. Policja podejrzewa, że właśnie on zabił żonę, a następnie zjadł niektóre części jej ciała. Naomi rozpoczyna własne śledztwo. Pomaga jej ekscentryczny student Blomqvist. Dziennikarka szybko odkrywa niepokojące szczegóły życia seksualnego małżeństwa filozofów. Okazuje się, że uczestniczył w nim również Blomqvist.

Miniserial Skonsumowana: premiera na Netflix

Netflix nie potwierdził jeszcze nawiązania współpracy z Cronenbergiem. Sam reżyser i scenarzysta wypowiedział się o projekcie jako kreatywnym planie na przyszłość. Serial na podstawie powieści powinien przypaść do gustu każdemu miłośnikowi twórczości Cronenberga. Skonsumowana łączy wszystkie cechy, utożsamiane z najpopularniejszymi filmami reżysera: voyeryzm, body horror, studium ludzkiej seksualności oraz makabryczność.

Równocześnie Cronenberg będzie kolejnym mistrzem kamery, nawiązującym współpracę z Netflixem. Wcześniej filmy dla platformy zrealizował m.in. Martin Scorsese (The Irishman) oraz Joon-ho Bong (Okja). Ten ostatni zadebiutował niedawno na ekranach kin prawdziwym arcydziełem: The Parasite. Również Damien Chazelle (La La Land) produkuje autorskie przedsięwzięcie dla największego serwisu streamingowego. W jednej z głównych ról jego serialu znalazła się Joanna Kulig!

Data rozpoczęcia prac na planie Skonsumowanej pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy film Martina Scorsese za ponad 100 mln dolarów na Netflixie! O czym będzie?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *