Home Newsy Netflix: David Fincher tworzy nowy serial. To prequel Chinatown

Netflix: David Fincher tworzy nowy serial. To prequel Chinatown

Netflix: David Fincher tworzy nowy serial. To prequel Chinatown

David Fincher na stałe zaprzyjaźnił się z platformą Netflix. Wkrótce zrealizuje nowy serial, osadzony w estetyce kina noir. Produkcja będzie oficjalnym prequelem filmu Chinatown w reżyserii Romana Polańskiego.

David Fincher jest jednym z najsłynniejszych twórców, którzy na stałe współpracują z platformą Netflix. Reżyser Fight Club zrealizował dla serwisu serial Mindhunter oraz wyprodukował animowaną antologię Miłość, śmierć i roboty. Teraz pracuje nad odcinkiem pilotażowym prequela Chinatown. Produkcja jest współtworzona ze scenarzystą pełnometrażowego oryginału, Robertem Towne.

Chinatown – fabuła

Fabuła prequela skupi się na młodości J.J. „Jake’a” Gittesa – detektywa, głównego bohater pełnometrażowego oryginału z 1974 roku. W filmie Chinatown grał go Jack Nicholson. Bohater prowadził śledztwo w Los Angeles lat 30. XX wieku. Sprawa dotyczyła kobiety, która podejrzewa swojego męża o zdradę. W miarę trwania śledztwa, Gittes nieświadomie wikłał się w przerastającą go aferę korupcyjną.

Chinatown wyreżyserował Roman Polański na podstawie scenariusza Roberta Towne.

Chinatown – zwiastun:

Chinatown – prequel na platformie Netflix

David Fincher przygotowuje na razie odcinek pilotażowy. Ten musi zostać zaakceptowany przez przedstawicieli Netflixa, aby cały serial Chinatown otrzymał zielone światło.

Reżyser doskonale pasuje do noirowej estetyki dzieła Polańskiego. Zrealizowany przez niego Siedem garściami czerpał z tego właśnie gatunku. Dodatkowo Fincher jak nikt inny potrafi snuć elektryzujące historie z kryminalnym i psychologicznym zacięciem. Dowodem na to niech będzie Zaginiona dziewczyna, Zodiak oraz serial Mindhunter.

W najgorszym wypadku prequel Chinatown zastąpi Mindhuntera. Serial o początkach psychoanalizy w FBI doczekał się już dwóch sezonów. Niestety, platforma nie zapowiedziała jeszcze powstania nowych epizodów.

ZOBACZ TAKŻE: Mindhunter 2. sezon: jak wyglądali prawdziwi seryjni mordercy z serialu Netflixa?

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *