Home Newsy Nowe anime od Netflixa. Powstanie serial Gods and Heroes

Nowe anime od Netflixa. Powstanie serial Gods and Heroes

Nowe anime od Netflixa. Powstanie serial Gods and Heroes

Netflix realizuje kolejny oryginalny projekt. Tym razem stworzy hybrydę kultury japońskiej i europejskiej. Powstanie serial anime Gods and Heroes, poszerzający kanon greckiej mitologii. 

Gods and Heroes będzie oryginalnym anime Netflixa, które poszerzy kanon greckiej mitologii. Oznacza to, że w serialu pojawią się znani bogowie, jednak ich wątek nie odniesie się do żadnego mitu. Za produkcję Gods and Heroes odpowiada studio Powerhouse Animation, wcześniej pracujące nad Castlevanią. Z drugiej strony wśród twórców znaleźli się Charley i Vlas Parlapanidesowie, którzy napisali scenariusz aktorskiej adaptacji Notatnika śmierć. Miłośnicy anime oraz krytycy nie pozostawali na filmie suchej nitki. Pozostaje mieć nadzieję, aby twórczy duet tym razem popisał się swoją kreatywnością.

Twórcy o Gods and Heroes:

W Gods and Heroes chcemy opowiedzieć nową, zupełnie oryginalną historię, osadzoną w realiach – ukochanej przez nas – greckiej mitologii. Zadowala nas fakt posiadania tak niesamowitych partnerów kreatywnych, jakimi są Netflix i Powerhouse Animation. Rozwijają oni nurt anime w sposób, o jakim zawsze marzyliśmy.

Gods and Heroes: opis fabuły anime Netflixa

Historia skupi się na młodym człowieku, odrzuconym przez swój lud. Równocześnie postać jest nieślubnym synem Zeusa, która jako jedyna może ocalić świat Bogów i ludzi. Aby tego dokonać, musi przetrwać gniew mściwej bogini, łaknącej jego śmierci. Możliwe, że chodzi o Herę – żonę Gromowładnego, zazdrosną w mitach o jego kochanków oraz nieślubne dzieci. Na drodze głównego bohatera staną potężne siły zła, nasłane na herosa przez boginię.

Gods and Heroes – plakat:
Netflix: jeszcze więcej oryginalnego anime

Netflix rozwija rynek oryginalnych produkcji. Jego prężnie działającą odnogą są anime, tworzone na zlecenie streamingowego giganta. Prócz Gods and Heroes, Netflix zamówił także adaptację gry Dragon’s Dogma. Warto pamiętać o serialu Blade Runner, realizowanym w konwencji japońskiej animacji. Jego premiera również odbędzie się w serwisie VOD. Mimo wszystko Gods and Heroes będzie najciekawszą hybrydą europejskiej i wschodniej kultury.

Data premiery Gods and Heroes pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Miłość, śmierć i roboty: animacja Netflixa pokaże wiele twarzy. Zwiastun dla dorosłych

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *