Home Newsy Netflix: Marcin Dorociński w obsadzie amerykańskiego miniserialu The Queen’s Gambit! Kogo zagra?

Netflix: Marcin Dorociński w obsadzie amerykańskiego miniserialu The Queen’s Gambit! Kogo zagra?

Netflix: Marcin Dorociński w obsadzie amerykańskiego miniserialu The Queen’s Gambit! Kogo zagra?

Na platformie Netflix pojawia się coraz więcej polskich akcentów. Marcin Dorociński zagra wkrótce w amerykańskim miniserialu The Queen’s Gambit.

Tomasz Bagiński produkuje Wiedźmina oraz Kierunek: Noc. Agnieszka Smoczyńska wyreżyseruje kilka odcinków serialu na podstawie komiksów Warrior Nun Areala. Bartosz Konopka i Leszek Dawid zekranizują z kolei książkę Harlana Cobena. To nie wszystko, jeśli chodzi o grono polskich artystów podejmujących współpracę z platformą Netflix. Marcin Dorociński zagra wkrótce w amerykańskim miniserialu The Queen’s Gambit.

The Queen’s Gambit — fabuła miniserialu Netflixa

Miniserial powstaje na podstawie powieści Waltera Tevisa pod takim samym tytułem. Historia przedstawia młodą, zagubioną w życiu dziewczynę. W budowaniu pewności siebie nie pomaga jej fakt bycia sierotą. Niespodziewanie dziewczyna odkrywa największy talent — doskonale radzi sobie w grze w szachy. Szybko staje się mistrzynią. Nie potrafi wygrać tylko z jedną osobą — Borgovem. Niepowodzenie wpędza dziewczynę w sidła alkoholizmu oraz inne nałogi.

The Queen’s Gambit — Marcin Dorociński w obsadzie

Marcin Dorociński zagra przeciwnika głównej bohaterki, Borgova. Wiadomość została potwierdzona na oficjalnym koncie aktora:

Wcześniej Dorociński zagrał również w duńskiej komedii Małżeńskie porachunki z 2017 roku.

Polscy aktorzy w zagranicznych filmach

Dorociński nie jest pierwszym polskim aktorem, rozpoczynającym karierę w Stanach Zjednoczonych. W tym kontekście doskonale radzą sobie Tomasz Kot oraz Joanna Kulig. Aktorski duet został zauważony przez zagranicznych filmowców za sprawą występu w Zimnej wojnie. Po zagraniu w filmie Pawła Pawlikowskiego Tomasz Kot otrzymał propozycję wcielenia się w złoczyńcę w nowym Jamesie Bondzie oraz mógł wystąpić w The Eternals od Marvela. Chociaż żaden z tych angaży nie doszedł do skutku, aktor zagra niedługo w filmie biograficznym o Nikoli Tesli. Przypadła mu rola genialnego wynalazcy.

Joanna Kulig zagrała z kolei rolę epizodyczną w serialu Hanna. Wkrótce zobaczymy ją też w serialu The Eddy na platformie Netflix. Twórcą przedsięwzięcia został Damien Chazelle, reżyser musicalu La La Land.

To nie wszystko, Rafał Zawierucha wystąpił w najnowszym filmie Quentina Tarantino. W Pewnego razu w… Hollywood zagrał Romana Polańskiego. Wygląda na to, że Hollywood coraz szerzej otwiera się na polskich aktorów. Doskonale! Rodzime kino posiada jeszcze wielu wybitnych odtwórców oraz artystów.

ZOBACZ TAKŻE: To: Rozdział 2 przeraził nawet aktorów. Historie zza kulis nowego horroru

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *