Home Newsy Netflix: najczęściej oglądane filmy i seriale na platformie. Pierwsze miejsce? Bez większych zaskoczeń…

Netflix: najczęściej oglądane filmy i seriale na platformie. Pierwsze miejsce? Bez większych zaskoczeń…

Netflix: najczęściej oglądane filmy i seriale na platformie. Pierwsze miejsce? Bez większych zaskoczeń…

Netflix rzadko dzieli się notowaniami box office. Dopiero niedawno zdradził, jakie filmy i seriale były najczęściej oglądane na platformie streamingowej. Pierwsze miejsce nie powinno nikogo zdziwić. Większe zaskoczenie budzą pozostałe seriale na podium. 

Pomimo wzrastającej konkurencji, Netflix pozostaje najpopularniejszą platformą streamingową na rynku. Subskrybentów nie zraziła podwyżka cen pakietów oraz gwałtowne zmiany, które przedstawiciele serwisu wprowadzali do oferty bez żadnych ostrzeżeń. Dobra promocja filmów i seriali sprawia, że kolejni użytkownicy zakładają konta na platformie. Czy korzystają z nich na co dzień? To już Netflixa nie interesuje. Platforma nie dzieli się też wynikami box office. W związku z tym nie wiemy, ile Netflix zarabia na poszczególnych serialach. Dopiero niedawno poznaliśmy tytuły najpopularniejszych produkcji oryginalnych ostatnich kilku miesięcy.

Netflix: najczęściej oglądane seriale na platformie — lista.

Nie jest jasne, w jaki sposób Netflix liczy oglądalność poszczególnych filmów i seriali. Według Bird Box platforma uznaje serial za obejrzany, jeśli użytkownik zapozna się z 70% jego treści. W przypadku ostatniego sezonu Stranger Things należało zatem zobaczyć pięć i pół odcinka.

Kto zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych seriali oryginalnych? Oto zwycięzcy:

  1. Stranger Things 3. sezon – 64 mln widzów,
  2. The Umbrella Academy – 45 mln widzów — wynik zanotowany po czterech tygodniach od daty premiery serialu,
  3. Dom z papieru 3. sezon – 44 mln widzów w krajach nieanglojęzycznych.

Netflix: najczęściej oglądane filmy na platformie — lista:

  1. Wysoka dziewczyna – 41 mln widzów,
  2. Sekretna obsesja – 40 mln widzów,
  3. Mamusie bez synusiów – 29 mln widzów.

Netflix: Stranger Things — najpopularniejszy serial

Stranger Things już od pierwszego sezonu określane jest mianem najpopularniejszej produkcji oryginalnej na platformie. Wyniki oglądalności nowego sezonu tylko to potwierdzają. Skąd taka popularność? Serial posiadał doskonałą kampanię marketingową. Największe sieci sklepów odzieżowych zaproponowały własne kolekcje ubrań związanych ze światem Stranger ThingsPowstały książki i komiksy, rozwijające uniwersum. Kolekcjonerzy LEGO mogli nawet zdobyć limitowany zestaw klocków z bohaterami z serialu.

Ponad wszystko historia przedstawiona w Stranger Things trafia do szerokiej grupy odbiorców. Trochę tutaj horroru, trochę kina familijnego. Dodatkowo twórcy na każdym kroku serwują widzom odniesienia do popkultury minionych lat (m.in. do twórczości Stephena Kinga).

Stranger Things 4. sezon — kiedy premiera?

Twórcy ujawnili już materiał wideo, zapowiadający 4. sezon Stranger Things. Wiadomo, że produkcja nie zostanie osadzona w Hawkins. Niedawno poznliśmy również inspiracje twórców do prac nad nowymi odcinkami. Wśród nich znalazły się m.in. Fisher King oraz Szalona wyprawa Billa i Teda.

Data premiery 4. sezonu Stranger Things na platformie Netflix pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Stranger Things: jak wyglądali zanim dostali role? Ależ ona miała długie włosy!