Home Newsy Netflix ostrzega! Moda na niebezpieczne wyzwania po filmie Nie otwieraj oczu

Netflix ostrzega! Moda na niebezpieczne wyzwania po filmie Nie otwieraj oczu

Netflix ostrzega! Moda na niebezpieczne wyzwania po filmie Nie otwieraj oczu

Najpierw powstał film Nie otwieraj oczu. Później internauci stworzyli nowe wyzwanie, które momentalnie rozprzestrzeniło się po internecie. Netflix alarmuje: uważajcie na Bird Box Challange!

Internetowe wyzwania (challanges) można potraktować jako współczesną formę zarazy. Raz ktoś gdzieś kichnie, ktoś inny zakaszle i po kilku dniach kwarantanna opada na całe miasto. Podobnie jest z udostępnianiem postów, promujących chwilową, krótkotrwałą modę w sieci. Wystarczy jeden post, jedno wideo na YouTubie, by cała sieć na moment postanowiła wykonać narzucone im zadanie. Pamiętacie jeszcze Ice Bucket Challange, kiedy osoby wylewały na siebie wiadro z lodowatą wodą. Wtedy przynajmniej cała akcja przedstawiała sobą szczytne intencje, mające na celu pomóc chorym na stwardnienie zanikowe boczne. Tym razem możemy zaobserwować trend, który powstał w inspiracji nowym filmem Netfliksa. Przedstawiciele największego serwisu VOD postanowili wyrazić swoje stanowisko w sprawie Bird Box Challange.

O czym jest film Netflixa – Nie otwieraj oczu?

Podobnie jak Ciche miejsce, także fabuła Nie otwieraj oczu przedstawia rzeczywistość, w której bohaterowie muszą zrezygnować z jednego zmysłu aby przetrwać. Pierwszy film przedstawiał postapokaliptyczną rzeczywistość, opanowaną przez potwory czułe na słuch. W przypadku filmu Netfliksa mamy do czynienia z demonem – każdy, kto na niego spojrzy, popełnia samobójstwo. Przy życiu zostają wyłącznie szaleńcy na usługach złego. Główna bohaterka przemierza świat z dwójką dzieci. Wszyscy mają zawiązane oczy – tylko w ten sposób mogą przetrwać.

Czym jest Bird Box Challange?

Tyle wystarczyło, aby świat ogarnęła moda na Bird Box Challange. Nazwa wyzwania odnosi się do oryginalnego tytułu filmu. Zasady są śmiertelnie proste: uczestnicy mają zawiązywane oczy, następnie po omacku wykonują narzucone im czynności. Moda do pewnego czasu była znana wyłącznie w amerykańskich mediach społecznościowych. Uczestnicy grają na oślep w koszykówkę, biegają wraz z dziećmi po domu, a nawet prowadzą samochód! Wszystko, aby móc wrzucić do sieci filmik z hasztagiem #BirdBoxChallange.Najgłupsze przypadki Bird Box Challange:

Netflix alarmuje: uważajcie na Bird Box Challenge

Przedstawiciele Netfliksa wydali oficjalną informację w sprawie internetowego wyzwania:

Nie mogę uwierzyć, że to mówię, ale: PROSZĘ, NIE ZRÓBCIE SOBIE KRZYWDY W TRAKCIE TEGO CAŁEGO BIRD BOX CHALLANGE. Nie wiemy, jak to się zaczęło, cenimy również wasze oddanie, jednak Chłopiec i Dziewczynka posiadają tylko jedno życzenie w 2019 roku: abyście nie wylądowali w szpitalu przez memy.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix pozwany przez Satanistów. Powód? Nowa wersja Sabriny

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *