Home Newsy Netflix nie zna umiaru! Nadciąga kolejne science fiction na podstawie słynnej serii książek

Netflix nie zna umiaru! Nadciąga kolejne science fiction na podstawie słynnej serii książek

Netflix nie zna umiaru! Nadciąga kolejne science fiction na podstawie słynnej serii książek

Netflix ma w planach kolejną produkcję science fiction na podstawie znanej serii książek. Tym razem szykuje się soczyste militarne SF.

O czym jest seria Wojna starego człowieka?

Netflix zakupił prawa do adaptacji cyklu powieściowego Wojna starego człowieka autorstwa Johna Scalzi. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Obywatele Ziemi mogą na starość spędzić resztę swoich dni na macierzystej planecie albo dokonać transferu własnej duszy do ciała supernowoczesnego żołnierza. Głównym bohaterem jest 75-letni John Perry, który decyduje się na drugi krok, chcąc jeszcze zaznać ciekawego życia. Gdy wyrusza w misję bojową, nie spodziewa się spotkać kobiety przypominającej mu jego zmarłą żonę.

Jedna z najlepszych serii militarnych SF

Wojna starego człowieka uznawana jest za jedną z lepszych serii militarnych SF, która była debiutem powieściowym dla Johna Scalzi. Rok później, w 2006 roku autor otrzymał za nią nominację do prestiżowej nagrody Hugo. Podobnie miała się sytuacja z kolejnymi częściami. Nie wiadomo, czy Netflix będzie chciał zrobić film pełnometrażowy czy serial, jednak patrząc na to, że seria książkowa liczy cztery powieści, to obstawiamy to drugie.

Netflix uderza coraz mocniej w hard SF

Już niedługo zobaczymy ekranizację słynnego Modyfikowanego Węgla, który będzie też prawdopodobnie najdroższym projektem Netflixa. A dodatkowo lada moment kolejny sezon Black Mirror. Wojna starego człowieka to oprócz dużej liczby akcji, również świetne zaplecze naukowe i technologiczne. Oby Netflix tego nie pominął. Czekamy na więcej informacji!

ZOBACZ TAKŻE: Mija 20 lat od premiery Żołnierzy kosmosu. Jak powstawał ten kultowy film SF?

  • Tomasz Gniazdowski

    Super! Po przeczytaniu pierwszego tomu, czas na drugi – „Brygady duchów”!