Home Newsy Netflix podnosi ceny w USA i w wybranych krajach. Rekordowe podwyżki

Netflix podnosi ceny w USA i w wybranych krajach. Rekordowe podwyżki

Netflix podnosi ceny w USA i w wybranych krajach. Rekordowe podwyżki

Netflix zaskoczył Amerykanów w bardzo niekorzystny sposób. Ceny poszczególnych pakietów poszły rekordowo w górę. Na szczęście, nie dotyczy to jeszcze Polski.

Największy serwis VOD nie przestaje się rozwijać. Co tydzień widzowie otrzymują kolejne produkcje z sygnaturą Netflix Original. Oczywiście, posiada to również swoje słabe strony – sam łapię się na tym, że przenoszę się w eskapistyczne fabuły wyłącznie na kilka pierwszych odcinków. Później inny tytuł – być może bardziej interesujący – przykuwa moją uwagę. Tak było m.in. w przypadku serialu Pachnidło (koszmarek!), Berlińskie psy oraz anime Hero Mask. Z drugiej strony nikt nie może zarzucić platformie, że pomimo wygórowanych stawek nie dba o swoich widzów. Takie zarzuty można było wnieść przeciwko Showmaxowi – efekt braków w ich bibliotece widać na własnych oczach. Serwis VOD skończy swoją żywotność w Polsce pod koniec stycznia 2019 roku. Niestety, Amerykanie zapłacą znacznie więcej za subskrypcję Netfliksa. Czy podobna podwyżka czeka również Polaków?

Netflix: ile osób posiada serwis streamingowy?

Obecnie włodarz na rynku VOD posiada 137 mln subskrybentów. Jego szefowie zakładają, że do końca 2020 roku liczba wzrośnie do imponujących 200 mln użytkowników. Żeby tylko się nie przeliczyli! Warto bowiem pamiętać, że wkrótce otwarty zostanie serwis Disney+, Amazon Prime zamierza przyciągnąć uwagę widzów serialem Władca Pierścieni, zaś HBO GO rośnie w siłę, oferując wiele interesujących tytułów.

Nie ulega jednak wątpliwościom, że Netflix doskonale skupia na sobie uwagę odbiorców w poszczególnych krajach, dostosowując do nich bazę filmów oraz serii. Niemcy mogą pochwalić się aż pięcioma oryginalnymi serialami (z czego część dopiero czeka na powstanie), Hiszpanie odnoszą sukces swoim Domem z papieru, Polacy z kolei zostali zwabieni przez usługę bardzo przeciętnym 1983. Mało? Netflix coraz prężniej otwiera się również na produkcje azjatyckie.

Netflix: kto zapłaci więcej za usługę?

Zwiększenie kosztów nastąpi w Stanach Zjednoczonych oraz niektórych krajach Ameryki Południowej. W USA cena podstawowego pakietu wynosiła dotąd 10,99 dolarów. Wkrótce Amerykanie będą musieli zapłacić 12,99 dolarów. W zamian Netfliksowi udało się ograniczyć ilość filmów i seriali, które znikały z amerykańskiej bazy platformy. Największy spadek oferowanych tytułów nastąpił w 2016 roku, kiedy zniknęło 33% produkcji.

Nie wiadomo, czy podobna podwyżka spotka również Polaków. W przeciwieństwie do innych krajów, płacimy nad wyraz dużo za Netfliksa. Pół roku temu włodarze największej platformy VOD testowali pakiet Ultra. Wtedy ceny rodzimych pakietów miały podskoczyć w górę. Nigdy później nie słyszeliśmy o podobnych planach. Nie wydaje się zatem, aby ceny pakietów w Polsce miały się wkrótce zmienić.

Netflix: polski cennik. Jakie są ceny pakietów w Polsce?
  • Podstawowy – za 34 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 1 ekranie w jakości SD);
  • Standard – za 43 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 2 ekranach w jakości HD);
  • Premium – za 52 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 4 ekranach w jakości Ultra HD).

ZOBACZ TAKŻE: Netflix: seriale 2018 – lista. Co warto obejrzeć?