Home Newsy Netflix: te liczby robią wrażenie! A Wy korzystacie?

Netflix: te liczby robią wrażenie! A Wy korzystacie?

Netflix: te liczby robią wrażenie! A Wy korzystacie?

Netflix nie traci na popularności. Coraz więcej widzów subskrybuje usługę VOD. W trakcie trzeciego kwartału 2018 roku liczba użytkowników gwałtownie wzrosła. Co za tym idzie: zwiększają się zarobki platformy.

W 2018 roku Netflix wyda na wszystkie produkcje oryginalne kwotę rzędu 12-13 miliarda dolarów. Wcześniej przekonywał, że koszta wyniosą „zaledwie” 8 miliardów dolarów. W sumie zamierza zrealizować 800 tytułów własnej produkcji. Skąd platforma bierze na to wszystko pieniądze? Proste: posiada 137 miliona subskrybentów. W trzecim kwartale 2018 roku konto na Netfliksie założyło kolejnych 7 miliona użytkowników. Takimi wynikami nie może pochwalić się żadna inna platforma streamingowa na świecie.

Netflix: najpopularniejszy serwis VOD

Platforma streamingowa rozwija się w zawrotnym tempie. Rozpoczynając jako wypożyczalnia DVD, Netflix szybko wdrapał się na szczyty rankingów najpopularniejszych serwisów VOD. W dużej mierze pomogło mu nieszablonowe podejście do sposobu transmisji oraz niekonwencjonalny marketing. Do tej pory żaden inny serwis streamingowy nie proponował emisji całego sezonu danego serialu jednego dnia, bez tygodniowego oczekiwania na kolejny epizod. Z drugiej strony Netflix nie posiada reklam. Kiedy kilka lat wcześniej platforma przeprowadziła sondę wśród swoich subskrybentów, okazało się, że wprowadzenie podobnych środków marketingowych kosztowałoby serwis utratę wielu milionów użytkowników.

Netflix stawia na oryginalne produkcje. Te jednak kosztują. Platforma wprowadziła już droższy cennik w niektórych krajach jak Stany Zjednoczone. Na własnej skórze odczują to również polscy subskrybenci.Netflix każdemu stara się dogodzić

Netflix bombarduje nas produkcjami oryginalnymi. Jeden widz nie jest w stanie zobaczyć wszystkich tytułów. Platforma obrała sobie za cel trafić do jak największej grupy odbiorców. Obok wielu przeciętnych – czy nawet: słabych – produkcji, jak Altered Carbon, znalazło się miejsce na kinematograficzne majstersztyki (by wspomnieć BoJacka Horsemana). Horrory mieszają się z serialami dokumentalnymi, komedie z lekkimi dramatami, a już niedługo dołączą do tego seriale fantasy z Wiedźminem na czele.

Równocześnie serwis doskonale zdaje sobie sprawę, że dumna narodowa każdego widza nieraz zmusza go do zobaczenia tytułu wyprodukowanego w jego rodzinnym kraju. W ten sposób niemal każde państwo na świecie posiada produkcję oryginalną, zrealizowaną dla Netfliksa. Niemcy oglądają Dark, Duńczycy – Rain. Również Polacy doczekają się wkrótce własnego serialu „z Netfliksa”. Mowa oczywiście o 1983 w konwencji political fiction.

ZOBACZ TAKŻE: Rick i Morty znikną z platformy Netflix. Zostało niewiele czasu, by obejrzeć serial

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *