Home Newsy Netflix testuje nowy cennik w Polsce. Drastyczna podwyżka dla niektórych subskrybentów?

Netflix testuje nowy cennik w Polsce. Drastyczna podwyżka dla niektórych subskrybentów?

Netflix testuje nowy cennik w Polsce. Drastyczna podwyżka dla niektórych subskrybentów?

Niektórzy subskrybenci Netflixa przeżyli w ubiegły weekend szok. Największa platforma streamingowa wprowadziła wybiórcze podwyżki swoich ofert. Pakiet Premium zamiast 52 zł kosztuje już 65 zł! Pragnę was uspokoić – to tylko testy.

Netflix idzie bardziej na ilość niż na jakość, jeśli chodzi o realizację kolejnych produkcji oryginalnych. Nie ma się co dziwić takiej polityce platformy VOD. W przeciwieństwie do medium kina, serwisy streamingowe nie są zależne od wyświetleń jednego filmu albo serialu. Zależy im jedynie na przyciągnięciu uwagi potencjalnych subskrybentów. Im więcej osób wykupi abonament, tym Netflix zarobi więcej. Oczywiście, realizacja tak wielu oryginalnych tytułów kosztuje krocie.  W 2018 roku Netflix wydał 12 miliardów dolarów na produkcję filmów, seriali, animacji i dokumentów. W 2019 roku kwota wzrosła już do imponujących 15 miliardów dolarów. Wiąże się to ze zmianami w abonamencie serwisu. Amerykanie na własnej skórze odczuli podwyżkę wybranych ofert. Jak będzie w przypadku Polski?

Netflix testuje nowy cennik w Polsce

Nowe ceny pakietów Netflixa zauważyli wybrani subskrybenci platformy oraz osoby, które dopiero próbowały rozpocząć korzystanie z usługi. Pojawiły się różne konfiguracje cenowe. W najgorszym przypadku pakiet Premium kosztował nawet 65 zł, zaś pakiet Standard wynosił 49 zł. Jeden użytkownik na różnych urządzeniach i przeglądarkach mógł zobaczyć inne ceny poszczególnych pakietów. Netflix podkreśla, że prowadzi testy – sprawdza reakcję polskiej widowni na podniesione ceny.

 Przedstawiciele serwisu Netflix skomentowali sprawę na Nflix.pl:

Testując różne poziomy cenowe, chcemy lepiej zrozumieć, jak użytkownicy postrzegają i cenią platformę Netflix. Testy te niekoniecznie oznaczają wprowadzenie konkretnych, nowych cen, a ich testowe wartości nie będą widoczne dla wszystkich.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix próbuje wprowadzić na polski rynek nowy rodzaj oferty świadczonych usług. Kilka miesięcy temu sieć obiegła wiadomość o pakiecie Ultra, który miałby kosztować 63 złote i ograniczać pozostałe – tańsze – pakiety. Pomysł nie znalazł sobie żyznej gleby w Polsce. Do dziś nie został zrealizowany.

Netflix Polska – aktualny cennik:

ZOBACZ TAKŻE: Złote Maliny 2019 – lista zwycięzców. Oto najgorsze filmy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *