Home Newsy Netflix: The Haunting of Bly Manor straszniejszy od serialu Nawiedzony dom na wzgórzu?

Netflix: The Haunting of Bly Manor straszniejszy od serialu Nawiedzony dom na wzgórzu?

Netflix: The Haunting of Bly Manor straszniejszy od serialu Nawiedzony dom na wzgórzu?

Mike Flanagan zna się na horrorach. Jego Nawiedzony dom na wzgórzu zmroził krew w żyłach niejednemu subskrybentowi Netflixa. Teraz serial przeobrazi się w antologię grozy — na horyzoncie: The Haunting of Bly Manor.

Nawiedzony dom na wzgórzu zgrabnie łączył konwencję horroru oraz dramatu rodzinnego. Jeden z filarów amerykańskiej sceny grozy, Mike Flanagan, postanowił na nowo odczytać klasyczną powieść Shirley Jackson. Ramy czasowe gotyckiej książki z powodzeniem przeniósł do współczesności. Serial okazał się jednym z największych sukcesów Netflixa w zeszłym roku.

Nawiedzony dom na wzgórzu 2. sezon: fabuła

Chociaż pierwszy sezon Nawiedzonego domu na wzgórzu posiadał klarowne, zamknięte zakończenie, twórcy postanowili przeobrazić cykl w antologię. Niczym w American Horror Story albo Detektywie, każdy sezon The Haunting Anthology będzie opowiadał zamkniętą historię. Co więcej: każdy z nich będzie raczył widzów nową interpretacją klasycznych powieści gotyckich. Teraz na celowniku twórców znalazła się proza Henry’ego Jamesa.

The Haunting of Bly Manor — bo tak zatytułowany został 2. sezon The Haunting Anthology — będzie adaptacją W kleszczach lęku znanej w Polsce również jako Dokręcanie śruby. Fabuła powieści skupia się na młodej guwernantce, która przybywa do willi na wsi, aby sprawować tam opiekę nad grupą sierot. Szybko okaże się, że miejsce skrywa mroczną przeszłość. Główna bohaterka zacznie też widzieć duchy dawnych właścicieli posiadłości. Do końca nie będzie wiadomo, co dzieje się na prawdę, a co jest wyłącznie wytworem umysłu kobiety.

Nawiedzony dom na wzgórzu — zwiastun:

The Haunting of Bly Manor będzie straszniejszy od Nawiedzonego domu na wzgórzu

Twórca serialu, Mike Flanagan, opowiedział o The Haunting of Bly Manor:

Koncepcja jest taka: zbieramy ze sobą wszystkie historie o duchach, które wyszły spod ręki Henry’ego Jamesa. Szykuje się coś zupełnie nowego! Rozszerzymy nasz zakres w stosunku do pierwszego sezonu. Fani twórczości Henry’ego Jamesa będą mieli dużo zabawy, zaś widzowie niezaznajomieni z jego pracami prawdopodobnie przerażą się na śmierć! Będzie znacznie straszniej niż w pierwszym sezonie. 

The Haunting of Bly Manor: obsada

Twórcy ujawnili dotąd dwa nazwiska w obsadzie The Haunting of Bly Manor:

  • Victoria Pedretti — zagra guwernantkę.
  • Oliver Jackson-Cohen — zagra urzekającego mężczyznę imieniem Peter.

Aktorów mogliśmy zobaczyć również w Nawiedzonym domu na wzgórzu.

The Haunting of Bly Manor: kiedy premiera?

Serial zadebiutuje na platformie Netflix dopiero w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najstraszniejszy horror 2018 roku? Poznaliśmy odpowiedź

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *