Home Newsy Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

Nie wszyscy aktorzy mogli wystąpić w Wiedźminie. Netflix nie brał pod uwagę pochodzenia etnicznego oraz orientacji seksualnej odtwórców ról w serialu. Wydał natomiast wyraźny zakaz wszystkim aktorom, którzy pojawili się na planie Gry o tron.

Udział w równie gigantycznych przedsięwzięciach, jak Gra o tron, otwiera furtkę wieloletniej kariery na dużym i małym ekranie. Emilia Clarke była nieznana przed przystąpieniem do prac nad serialem HBO. Po wcieleniu się w Daenerys Targaryen zagrała również w Termiantorze: Genisys oraz Hanie Solo: Gwiezdne Wojny – Historie. Inne, mniej spektakularne filmy angażują gwiazdy Gry o tron, aby przyciągnąć uwagę publiczności ich nazwiskami na plakatach. Tak było m.in. w przypadku Maisie Williams, występującej niedawno w przeciętnym romansie dla nastolatków, Kiedy się pojawiłaś. Co ciekawe, aktorzy Gry o tron otrzymali bezwzględny zakaz stawienia się na kastingach Wiedźmina.

Wiedźmin: zakaz wstępu aktorom z Gry o tron

Ian Beattie zagrał w serialu HBO Meryna Tranta, członka Królewskiej Straży. Jego bohaterowi udało się przetrwać do 5. sezonu, w którym został zgładzony z ręki Aryi Stark. Aktor uczestniczył niedawno w panelu dyskusyjnym na MCM Comic-Conie w Birmingham, gdzie opowiedział o wyzwaniach towarzyszących jego pracy. Okazało się, że udział w Grze o tron wcale nie pomógł mu w zdobyciu wymarzonej roli:

Obsada Gry o tron nie może czasem uczestniczyć w castingach do podobnych serii, gdyż producenci starają się uniknąć najmniejszych skojarzeń między oboma tytułami. Starałem się zagrać w pewnym serialu… Wolę, aby jego nazwa pozostała tajemnicą. Jest oparty na grze wideo, zaś produkcją zajmuje się Netflix albo Amazon. Informacja o castingach kończyła się krótkim dopiskiem: „Aktorom z Gry o tron dziękujemy”.

Wszystkie informacje, podane przez Iana Beattiego, sugerują, że chodziło właśnie o Wiedźmina.

Wiedźmin: fabuła i obsada

Twórcy Wiedźmina wielokrotnie podkreślali, że zależało im na wyprodukowaniu własnej rozpoznawalnej marki. Dlatego serial Netflixa nie będzie nawiązywał do serii gier komputerowych studia CD Projekt RED. Fabuła produkcji trzymana jest pod kluczem. Zdjęcia i przecieki z planu wskazują natomiast, że Wiedźmin nawiąże do opowiadań ze zbioru „Ostatnie życzenie”. Jedynym rozpoznawalnym aktorem w obsadzie jest Henry Cavill (Superman kinowego uniwersum DC), który zagra Geralta z Rivii. W głównych rolach ujrzymy również Freyę Allan jako księżniczkę Ciri oraz Anyę Chalotrę jako czarodziejkę Yennefer.

Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix jeszcze w 2019 roku. Dokłada data premiery pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: do sieci wyciekł scenariusz serialu Netflixa. Co na nim widać?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *