Home Newsy Netflix: zdjęcia do Wiedźmina w Polsce? Wszystko na to wskazuje

Netflix: zdjęcia do Wiedźmina w Polsce? Wszystko na to wskazuje

Netflix: zdjęcia do Wiedźmina w Polsce? Wszystko na to wskazuje

Wiedźmin trafił na plan zdjęciowy w Budapeszcie oraz na Wyspach Kanaryjskich. Czyżby Polska była kolejnym państwem, w którym powstanie serial Netflixa? Wskazują na to wpisy fanów na portalach internetowych.

Fabuła Wiedźmina pozostaje nieznana, chociaż przecieki z planu filmowego jasno wskazują, że serial będzie bazował na opowiadaniach z tomu Ostatnie życzenie. Gerlat z Rivii pojawi się na zamku w Cintrze oraz spotka bohaterów historii pt. Ostatnie życzenie. Szczegóły fabuły trzymane są pod kluczem. Jesteśmy pewni tylko jednego: produkcja będzie posiadała przepiękne lokacje i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wskazują na to zdjęcia z planu, które cyklicznie trafiają do sieci. Niedawno ekipa filmowa gościła na Wyspach Kanaryjskich. Mogliśmy podziwiać tam Anyę Charlotrę w roli Yennefer. Teraz twórcy obrali sobie za cel Polskę.

Wiedźmin: twórcy serialu trafili do Polski

Miłośnicy serii zaczęli zgrzytać zębami, kiedy dowiedzieli się, że Wiedźmin nie powstanie w Polsce. Nie ma jednak co dziwić się takiej decyzji twórców. Polski Instytut Sztuki Filmowej dopiero pod koniec zeszłego roku wprowadził ulgi podatkowe dla filmowców zza granicy. Podobnych opłat nie ma na Węgrzech, dlatego znaczna część serialu powstała własnie w tym kraju. Z drugiej strony Budapeszt to sprawdzona lokacja Netflixa. Powstał tam m.in. serial Marco Polo.
Opłacało się czekać. Po Budapeszcie oraz planach zdjęciowych na Wyspach Kanaryjskich, ekipa Wiedźmina trafiła jednak do Polski. Twórców zauważono na lotnisku w Krakowie. Taką informację podają fanowskie wpisy w mediach społecznościowych. Dawna stolica Polski nie będzie obiektem zainteresowania twórców Wiedźmina. Zależy im na znalezieniu mniej znanych i bardziej kameralnych miejsc. Wybór padł prawdopodobnie na zamek w Ogrodzieńcu.

Filming will be taking place at the Ogrodzieniec castle near Krakow. Any paparazzis there hopefully? from netflixwitcher

Wiedźmin na zamku w Ogrodzieńcu?

Zamek w Ogrodzieńcu został zbudowany na przełomie XIV i XV wieku. Relacje miłośników serii na portalach Reddit i Wykop wskazują, że właśnie tam powstanie część scen produkcji. Mieszkańcy Jury Krakowsko-Częstochowskiej podzielili się informacjami na temat ciężarówek ekipy filmowej, rozstawionych w pobliżu zamku. Dodatkowo cały teren jest pilnowany przez ochroniarzy. Zapytani, jaki film albo serial powstaje na terenie budowli, nie chcą udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Doniesienia nie pochodzą z oficjalnych źródeł – należy traktować je z dozą dystansu.

Tylko dwie wiadomości wydają się dobitnie potwierdzać obecność Geralta z Rivii na zamku w Ogrodzieńcu:

  • na oficjalnej stronie zamku można znaleźć informację, że obiekt będzie niedostępny dla turystów w dniach 8-10 kwietnia 2019 roku. Powód? Prace budowlane;
  • tapeta na Twitterze Lauren S. Hissrich przedstawia zamek w Ogrodzieńcu.

Wiedźmin: fabuła i premiera

Twórcy Wiedźmina wielokrotnie podkreślali, że zależało im na wyprodukowaniu własnej rozpoznawalnej marki. Dlatego serial Netflixa nie będzie nawiązywał do serii gier komputerowych studia CD Projekt RED. Jedynym rozpoznawalnym aktorem w obsadzie jest Henry Cavill (Superman kinowego uniwersum DC), który zagra Geralta z Rivii. W głównych rolach ujrzymy również Freyę Allan jako księżniczkę Ciri oraz Anyę Chalotrę jako czarodziejkę Yennefer.

Wiedźmin zadebiutuje na platformie Netflix pod koniec 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin Netflixa nie będzie jak Gra o tron. Aktorom dano wyraźny zakaz!

Wiedźmin: jak czytać, od czego zacząć? Poradnik dla początkujących

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *