Home Newsy Netflix za darmo? To już koniec darmowego okresu

Netflix za darmo? To już koniec darmowego okresu

Netflix za darmo? To już koniec darmowego okresu

Polski Netflix wprowadza kolejne testy funkcjonalności serwisu. Netflix za darmo dla nowych subskrybentów właśnie poszedł w zapomnienie. To kolejne zmiana po tym, jak przedstawiciele platformy próbowali wprowadzić droższe ceny poszczególnych abonamentów.

15 miliardów dolarów – tyle przeznaczy Netflix na produkcje oryginalne w 2019 roku. Pieniądze nie biorą się znikąd. Kolejne dochody napływają z subskrypcji największej platformy streamingowej przez użytkowników z całego świata. Kwestią sporną pozostaje, na ile Netflix dba o dobro swoich abonamentów. Owszem, nie wprowadza reklam. Nie da się jednak ukryć, że większość produkcji oryginalnych, trafiających do jego biblioteki, nie zachwyca jakością albo treścią. Zazwyczaj jeden – góra dwa – tytuły w miesiącu są w stanie przykuć moją uwagę (marzec należy do serialu Miłość, śmierć i roboty). Mimo to wciąż opłacam ofertę, która ma na celu przykuć uwagę możliwie największego grona odbiorców. Wprowadzając do swojej biblioteki tytuły jak Titans albo 1983, Netflix celuje w pewne skonkretyzowane grupy odbiorcze. Teraz muszą one wykupić subskrypcję, aby móc zobaczyć pożądany film lub serial.

Netflix za darmo? Liczy się tylko wykupienie konta

Dochody z Netflixa działają na zupełnie innej zasadzie niż kinowy box office. Ilość pieniędzy zarobionych przez dany film albo serial schodzi na dalszy plan. Platformie zależy bowiem, by potencjalny klient wykupił tylko konto. W ramach ceny jednego kinowego biletu (+ popcornu) otrzymuje on dostęp do niezliczonej ilości widowisk oraz serii telewizyjnych.

Na całym świecie pierwszy miesiąc subskrypcji odbywał się za darmo. Dopiero później serwis streamingowy zmuszał do wybrania któregoś z oferowanych abonamentów. Polska jest pierwszym krajem, w którym zabraknie promocyjnej oferty. Czy stanie się tak już na zawsze?

Netflix skomentował brak darmowego miesiąca w Polsce:

Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe.

Okazuje się zatem, że brak darmowego miesiąca dla początkujących abonamentów to kolejny test, prowadzony na polskiej widowni. Wcześniej przedstawiciele platformy próbowali wprowadzić na rodzimym rynku nowy pakiet Ultra. Kilka tygodni temu wybrani użytkownicy mogli zobaczyć także inne ceny proponowanych abonamentów. Netflix bada polski rynek, aby wprowadzić potencjalną podwyżkę albo zmiany w dostępnych ofertach. Ceny subskrypcji skoczyły w górę już w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach na całym świecie.

Czy będziecie subskrybować Netflixa, jeśli podwyżka cen wejdzie w życie?

Osobiście wiem, że będę subskrybował Netflixa. Sam znajduję się bowiem w grupie kinomanów, którzy wciąż oczekują kolejnych udanych produkcji oryginalnych platformy. Nawet, jeśli mowa o jednym tytule miesięcznie. Obecnie na horyzoncie widać Irishmana w reżyserii Martina Scorsese, a w sieci debiutuje zwiastun 3. sezonu Stranger Things. I jak tu nie mieć wykupionego abonamentu…

ZOBACZ TAKŻE: You vs. Wild: interaktywny serial na Netflix. Widz sam zadecyduje o losach głównego bohatera

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *