Home Newsy Netflix: Zack Snyder wraca z filmem o zombie. Ekranizacja komiksów? Nie tym razem

Netflix: Zack Snyder wraca z filmem o zombie. Ekranizacja komiksów? Nie tym razem

Netflix: Zack Snyder wraca z filmem o zombie. Ekranizacja komiksów? Nie tym razem

Zack Snyder powraca do nurtu kina grozy, który przyniósł mu sławę na początku kariery. Reżyser zrealizuje tytuł o zombie dla Netflixa. Tym razem nie będzie to ekranizacja komiksów.

Zack Snyder zadebiutował w świecie kina znakomitym tytułem z nurtu zombie movie. Zrealizowany w 2004 roku Świt żywych trupów do dziś stanowi jeden z najlepszych remake’ów kina grozy oraz pełnokrwisty horror pierwszego sortu. Po nim reżyser i scenarzysta otrzymał możliwość przeniesienia na duży ekran wielu kultowych komiksów. Niestety, w ostatnich latach realizowana przez niego wizja kinowego uniwersum DC spotkała się z falą krytyki. Nie ma się co dziwić, fabuły Człowieka ze stali oraz Batman V Superman były pretensjonalne i niepotrzebnie patetyczne. Brakowało im lekkości, którą posługiwali się twórcy z przeciwnego Marvel Studios. Z przyczyn prywatnych (samobójstwo córki) Snyder zawiesił prace nad Ligą Sprawiedliwości. Po kilkumiesięcznym urlopie twórca powraca z nową fabułą dla Netflixa – przygotujcie się na kolejną apokalipsę zombie!

Netflix – ile kosztuje nowy film Zacka Snydera?

Netflix zamierza wyemitować w 2019 roku aż 90 filmów oryginalnych – 20 z nich stanowią tytuły wysokobudżetowe. Ich koszty powstania wynoszą podobną sumę, co budżet wielkich hollywoodzkich blockbusterów. Martin Scorsese otrzymał 100 mln dolarów na realizację The Irishmana. Michael Bay zasiadł z kolei za sterami najdroższego filmu, zrealizowanego przez platformę VOD – Six Underground będzie kosztował imponujące 150 mln dolarów. Zack Snyder również nie ma powodów do narzekania. Realizowany przez niego horror o zombie powstanie przy budżecie 90 mln dolarów.

W sumie Netflix zamierza przeznaczyć 15 miliardów dolarów na produkcje oryginalne (w tym seriale i filmy dokumentalne, animacje, anime) w ciągu następnych 12 miesięcy.

Army of the Dead – opis fabuły

Najnowszy projekt Zacka Snydera zatytułowano: Army of the Dead. Czyżby już na poziomie nazwy twórca odnosił się do swojego pierwszego filmu?

Akcja horroru osadzona została w trakcie wybuchu epidemii zombie w Las Vegas. Główny bohater zbiera gromadę najemników, następnie rusza z nimi do strefy kwarantanny, aby zlikwidować wszystkie żywe trupy. Na tym etapie historia przypomina nieco odsłony kinowego cyklu Resident Evil. Pozostaje zatem trzymać kciuki, aby mieszanka kina akcji oraz zombie movie zadziałała w przypadku Army of the Dead lepiej, niż miało to miejsce w filmach Paula W.S. Andersona.

Army of the Dead – Zack Snyder opowiedział o filmie Netflixa:

Nie posiadam żadnych ograniczeń. Poprzez nadchodzący film, chciałbym oddać hołd [zombie movies]. To niesamowita okazja, kiedy mogę wyrazić siebie poprzez ten gatunek – zrobię to w bardzo rozrywkowy sposób. Film będzie dawał czadu. Jest w pełni samoświadomy (ale nie tak na zasadzie mrugania do widza) – to pożerający Wasze mózgi festiwal grozy spod znaku zombie, jakiego nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć!

Army of the Dead – obsada i data premiery

Film wyprodukuje żona Zacka, Deborah Snyder. Scenariusz został napisany przez Joby’ego Harolda (Król Artur: Legenda Miecza). Szczegóły obsady aktorskiej pozostają nieznane.

Nie wiadomo, kiedy film trafi do biblioteki Netflixa.

ZOBACZ TAKŻE: Zombie-rewolucja seksualna! The Walking Dead wprowadza nietypowego Szwendacza

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *