Home Newsy Film Neuromancer powstanie. Kto reżyserem? To się może udać!

Film Neuromancer powstanie. Kto reżyserem? To się może udać!

Film Neuromancer powstanie. Kto reżyserem? To się może udać!

Czy w końcu doczekamy się ekranizacji Neuromancera? Za projekt ma odpowiadać hollywoodzkie studio 20th Century Fox, które znalazło odpowiedniego reżysera.

O czym jest powieść Neuromancer?

Neuromancer to legendarna książka Williama Gibsona z 1984 roku, która de facto zapoczątkowała gatunek cyberpunk. Głównym bohaterem jest Case – haker zajmujący się wykradaniem danych z wirtualnej rzeczywistości. Zostaje zwerbowany do misji niemożliwej, przez tajemniczego pracodawcę, który pozwala na nowo zanurzyć mu się w cyberprzestrzeni. Case nie spodziewa się jednak, co go czeka.

Wizjonerskie spojrzenie Williama Gibsona

William Gibson w swojej książce rozwijał wizjonerskie koncepcje sztucznej inteligencji, rzeczywistości wirtualnej, inżynierii genetycznej, wypierania tradycyjnych państw narodowych przez wielkie korporacje oraz cyberprzestrzeni, zwanej w książce matrycą (w oryginale the matrix) na długo zanim idee te stały się często eksploatowanym motywem w kulturze popularnej.

Kto zajmie się reżyserią Neuromancera?

Reżyserem filmu będzie Tim Miller, twórca pierwszej części Deadpoola. Producentem zaś będzie Simon Kinberg, który pracował przy ostatniej trylogii o X-Menach. To ciekawy wybór, gdyż Tim Miller jest olbrzymim fanem popkultury, który wcześniej pracował głównie przy efektach specjalnych. A te niewątpliwie będą potrzebne przy Neuromancerze. Liczymy, że będzie mu pomagał odpowiedni scenarzysta.

Neuromancer w Hollywood – czy tym razem się uda?

O ekranizacji Neuromancera mówi się od lat. Film chciał zrealizować Vincenzo Natali – twórca kultowego Cube. W filmie mieli zagrać Mark Wahlberg i Liam Neeson. Pojawił się nawet plakat, ale projekt upadł. Z kolei 2 lata temu mówiło się o zaangażowaniu chińskiego inwestora, ale również ta wersja trafiła do kosza. Oby tym razem się udało!

To bardzo dobry moment, by stworzyć film

To naszym zdaniem dobry krok, by właśnie teraz na nowo ruszyć z realizacją Neuromancera. Cyberpunk wraca do łask. Mimo że Ghost in the Shell ze Scarlett Johansson okazał się niewypałem, to na horyzoncie widać już Blade Runner 2049, który może pozytywnie namieszać. Pojawiają się też pogłoski o nowej wersji Matrixa. Proza Williama Gibsona być może się nieco zestarzała, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco ją odświeżyć w wersji filmowej.

Fot. główne – fragment okładki polskiego wydania książki. Autorem jest Dark Crayon

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy cyberpunkowe, których nie znacie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *