Home Newsy Nazywany irańskim Hitchcockiem – nie będzie mógł przyjechać do USA, mimo że może wygrać Oscara

Nazywany irańskim Hitchcockiem – nie będzie mógł przyjechać do USA, mimo że może wygrać Oscara

Nazywany irańskim Hitchcockiem – nie będzie mógł przyjechać do USA, mimo że może wygrać Oscara

Asghar Farhadi, irański reżyser którego film Klient jest nominowany do Oscara, najprawdopodobniej nie będzie mógł się pojawić na ceremonii wręczenia nagród w USA. Wszystko przez dekret prezydenta Donalda Trumpa.

Iran znalazł się na liście państw, których obywatele w najbliższym czasie nie otrzymają wiz do Stanów Zjednoczonych. Wszystko to w ramach ochrony kraju przed radykalnymi islamistami i potencjalnymi terrorystami. Asghar Farhadi, który już wcześniej otrzymał Oscara za film Rozstanie w 2012 roku, nie będzie mógł przez to przyjechać na tegoroczne rozdanie Oscarów, które odbędzie się 26 lutego, ani wcześniej – by chociażby promować swój nowy film.

Potwierdził to szef National Iranian American Counclil na twiterze:

Asghar Farhadi to mistrz suspensu – często porównywany jest do samego Alfreda Hitckocka, jeśli chodzi o budowanie napięcia. Każdy jego film to duże wydarzenie w świecie filmu. Jego najnowszy film Klient otrzymał Złotą Palmę w Cannes za najlepszy scenariusz oraz rolę męską, a także szereg innych nagród.Film Klient opowiada o młodym małżeństwie, które musi się wyprowadzić ze swojego luksusowego mieszkania ze względu na trzęsienie ziemi. Przeprowadzają się do nowego domu, które poleca im ich przyjaciel. Ten jednak zapomina dodać, że wcześniej mieszkała tu prostytutka. Życie małżeństwa dość szybko się zmienia, gdy dochodzi do tragicznego wypadku w wyniku pomyłki.

ZOBACZ TAKŻE: Co powiedział Bogusław Linda o Powidokach i Wajdzie? Tego chyba nikt się nie spodziewał

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *