Home Newsy Nie widziałeś Ostatniego Jedi? Spokojnie – klocki LEGO streszczą Ci film w 2 minuty

Nie widziałeś Ostatniego Jedi? Spokojnie – klocki LEGO streszczą Ci film w 2 minuty

Nie widziałeś Ostatniego Jedi? Spokojnie – klocki LEGO streszczą Ci film w 2 minuty

Nie widziałeś jeszcze Gwiezdnych Wojen: Ostatniego Jedi? Nie panikuj! W sieci pojawiło się 2-minutowe wideo, streszczające wydarzenia z VIII Epizodu gwiezdnej sagi.

Premiera Ostatniego Jedi podzieliła fanów Gwiezdnych Wojen. Jedni byli pod wrażenie znakomitego widowiska, napisanego i wyreżyserowanego przez Riana Johnsona. Inni – mniej przekonani do wizji twórcy – wystosowali nawet specjalną petycję, w której domagali się usunięcia filmu z kanonu serii. Faktycznie, produkcja posiadała wiele kontrowersyjnych elementów, od podstaw reinterpretujących dotychczasowy wizerunek franczyzy. Z drugiej strony, aby posiadać minimalne pojęcie o wydarzeniach z VIII Epizodu wystarczy zapoznać się z 2-minutowym wideo, opublikowanym na oficjalnym kanale YouTube Gwiezdnych Wojen.

Popkultura i klocki LEGO

Marka LEGO bardzo dosłownie przenika współczesną popkulturę. Trudno nie wspomnieć licznych gier oraz animacji, w których bohaterowi znani z popularnych franczyz zamieniają się w klockowe postacie, zamieszkujące równie kanciaste światy. Gracze mogli zapoznać się z Hogwartem w wersji LEGO, reinterpretacją Piratów z Karaibów czy Hobbitem (a to zaledwie kilka tytułów dostępnych na licznych platformach i konsolach). Sam od kilku tygodni zagrywam się w LEGO. Star Wars – The Complete Saga na 3DS-ie. To znakomita rozrywka i ciekawa reinterpretacja motywów znanych w filmie.

Z drugiej strony twórcy skutecznie nacierają przemysł hollywoodzki filmami sygnowane marką duńskich zabawek. Obok kinowych hitów jak LEGO. BATMAN – FILM, czy LEGO. PRZYGODA pojawiają się mniej spektakularne tytuły, służące wyłącznie promocji nowych zestawów klocków – posiadających mało angażującą linię fabularną. Mowa m.in. o LEGO: Liga Sprawiedliwości – Kosmiczne starcie oraz LEGO Scooby-Doo: Nawiedzone Hollywood.

Materiał zaprezentowany w poniższym wideo reklamuje domowe wydanie Gwiezdnych Wojen: Ostatniego Jedi. Gotowi na przygodę w świecie klocków LEGO?

Zobacz streszczenie Ostatniego Jedi w wersji klocków LEGO:

W animacji LEGO zabrakło kilku wątków

Materiał znacznie upraszcza wydźwięk oryginalnego filmu. Podczas gdy Ostatni Jedi stanowi prawdopodobnie najdoroślejszą i najbardziej złożoną odsłonę franczyzy, wideo bardzo powierzchownie streszcza jego fabułę. Twórcy nie pominęli jednak prawie żadnej postaci – do animacji załapał się nawet mistrz Yoda i generał Phasma, choć w widowisku pojawili się wyłącznie w jednej scenie. Dodatkowo realizatorzy wycięli znaczną część wątków fabularnych, związanych z Rebelią (czy tymi dobrymi, jak nazywa ich narrator) – zabrakło admirał Holdo, a księżniczka Leia i Poe stanowią role trzecioplanowe. Nie wykorzystano również sceny, w której siostra Luke Skywalkera wykorzystuje Moc, szybując przez przestrzeń kosmiczną – to wyszło animacji definitywnie na dobre.

Z drugiej strony strzałem w dziesiątkę okazał się wybór infantylnego, dziecięcego lektora. Dzięki temu podział na dobrych i złych oraz uproszczenie pewnych wątków nabiera w animacji LEGO formy przyjemnego żartu. Materiał posiada zresztą charakter humorystyczny – bez problemu kojarzy mi się z dowcipem znanym z gier LEGO.

Wydarzenia z Ostatniego Jedi będą kontynuowane w niezatytułowanym IX Epizodzie gwiezdnej sagi. Widowisko trafi na ekrany kin w grudniu 2019 roku. Wcześniej, bo 25 maja ukaże się polska premiera spin-offa serii, Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

ZOBACZ TAKŻE: Obcy: Decydujące starcie w wersji LEGO? Spędził godziny, by to zbudować!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *