Home Newsy Nightflyers: premiera już niedługo na Netflix. Nowy zwiastun

Nightflyers: premiera już niedługo na Netflix. Nowy zwiastun

Nightflyers: premiera już niedługo na Netflix. Nowy zwiastun

Proza George’a R.R. Martina nie ogranicza się wyłącznie do powieści fantasy. Wkrótce w serwisie Netflix zadebiutuje serial SF z elementami kina grozy – Nightflyers. Całokształt bazuje na opowiadaniu autora Gry o tron.

Fabuła Nightflyers przedstawia losy ośmiorga niezależnych naukowców i człowieka o nadprzyrodzonych zdolnościach, którzy wyruszają w podróż na kraniec Układu Słonecznego. Zrobią wszystko, aby uratować Ziemię przed zniszczeniem. Zgrana załoga kierowana jest przez kapitana w typie samotnika. Wszyscy naukowcy wsiadają na pokład statku Nightflyer z nadzieją, że odnajdą w kosmosie obce formy życia. Oczywiście, z czasem sprawy się komplikują – załoga jest bezradna wobec tajemniczych wydarzeń na pokładzie. Zaczynają ginąć ludzie. Pomyślne ukończenie misji wydaje się trudniejsze niż ktokolwiek mógł to sobie wyobrazić.

Nightflyers – zwiastun:

Nightflyers – obsada serialu:

W obsadzie Nightflyers znaleźli się:

  • Gretchen Mol (Zakazane imperium)
  • Eoin Macken (The Night Shift)
  • David Ajala (Szybcy i Wściekli 6)
  • Sam Strike (EastEnders)
  • Maya Eshet (Teen Wolf)
  • Angus Sampson (Fargo)
  • Jodie Turner-Smith (Ostatni okręt)
  • Brian F. O’Byrne (Za wszelką cenę).

Funkcję producenta wykonawczego pełni sam George R.R. Martin. Podobne stanowisko piastują: Brian Nelson, Mike Cahill, Andrew McCarthy, Gene Klein, David Bartis i Doug Liman.

Nightflyers – kolejna adaptacja prozy George’a R.R. Martina

Serial stanowi kolejną adaptację prozy George’a R.R. Martina. Krótka nowelka, opowiadająca o załodze kosmicznego statku, została pierwotnie wydana w 1980 roku. W Polsce można odnaleźć ją w publikacji z 1985 roku. „Wędrowcy” – bo tak przetłumaczony został tytuł mikropowieści – doczekała się małego nakładu i przez krótki czas funkcjonowała w tzw. “trzecim obiegu”. Po gigantycznym sukcesie Gry o tron, twórcy filmów oraz seriali coraz chętniej sięgają po prozę Martina. Paul W.S. Anderson (Resident Evil) zapowiadał powstanie filmu, opartego na książce „In The Lost Lands”. Warner Bros. Animation ogłosiło również animację na podstawie „The Ice Dragon”.

Nightflyers – kiedy premiera?

Nightflyers zadebiutowało na amerykańskiej stacji SyFy w grudniu 2018 roku. Netflix zajmie się dystrybucją serialu po całym świecie. Polscy widzowie będą mogli zaznajomić się z produkcją już 1 lutego 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix: nowa animacja od Finchera. Szalone cyborgi i żołnierze-wilkołaki!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *