Home Newsy Nowa platforma streamingowa: wystartowała Apple TV+. To konkurencja dla Netflix i HBO GO?

Nowa platforma streamingowa: wystartowała Apple TV+. To konkurencja dla Netflix i HBO GO?

Nowa platforma streamingowa: wystartowała Apple TV+. To konkurencja dla Netflix i HBO GO?

Na rynku pojawiła się nowa platforma streamingowa – Apple TV+. Sprawdzamy, czy serwis może stanowić konkurencję dla Netlifxa oraz HBO GO. Wiemy również, jakie oryginalne filmu oraz seriale proponuje. Niestety, nie ma ich zbyt wiele.

Wraz z początkiem listopada 2019 roku na rynku serwisów streamingowych pojawił się nowy gracz – Apple TV+. Usługa dostępna jest również w Polsce. Na usta miłośników kina ciśnie się podstawowe pytanie: czy warto zrezygnować z Netlixa albo HBO GO na rzecz nowej platformy? Niekoniecznie. Zwłaszcza że usługa skierowana jest pod konkretną grupę odbiorców, która za wzór wszelkich marek obrała sobie firmę Steve’a Jobsa. Panel serwisu wymaga jeszcze małych zmian, baza oryginalnych seriali powinna być z kolei znacznie bogatsza i atrakcyjniejsza.

Apple TV+: jakie oryginalne filmy i seriale?

Zapowiadając własną platformę streamingową, przedstawiciele Apple ogłosili pokaźną liczbę oryginalnych filmów oraz seriali. Te dodatkowo miały być zrealizowane przez najważniejszych twórców współczesnej kinematografii. Firma zatrudniła m.in. Stevena Spielberga, Chrisa Evansa, Sofię Coppolę, J.J. Abramsa, Jona Favreau, Spike’a Lee oraz Billa Murraya. Niestety, wiele osób, które wykupiło subskrypcję, krytykuje Apple TV+ za ubogą bazę oryginalnych seriali oraz niską jakość proponowanych produkcji. Obecnie na platformie można znaleźć:

  • The Morning Show – serial przedstawi losy osób pracujących w telewizji śniadaniowej. Obsada stanowi clue aktorów i aktorek z branży komediowej – na pokładzie serii znaleźli się: Steve Carell, Jennifer Aniston i Reese Whiterspoon. Dotychczasowe opinie mówią, że produkcja „ma swoje momenty”;
  • Dickinson – serial biograficzny, proponujący spojrzenie na świat pisarki Emily Dickinson;
  • For All Minds – przedstawia alternatywną wersję historii, w której walka o dominację w przestrzeni kosmicznej nigdy się nie skończyła. Ten serial uznawany jest na razie za najlepszy na Apple TV+;
  • See – wysokobudżetowa produkcja z Jasonem Mamoą w roli głównej określany jest mianem „scenariuszowego nieporozumienia”. Fabuła została osadzona w dystopijnej przyszłości, gdzie ludzkość utraciła zmysł wzroku i przystosowała się do nowych zasad przetrwania. Niespodziewanie rodzą się bliźnięta, zdolne widzieć świat wokół nich;
  • Helpsters – serial dla najmłodszy. Opowiada o uroczych i śmiesznych potworkach, które kochają rozwiązywać problemy;
  • Autor-widmo – serial aktorski dla dzieci i młodzieży. Grupa nastolatków będzie musiała stawić czoła nadprzyrodzonym siłom, kiedy bohaterowie z książek pojawią się w ich prawdziwym świecie;
  • Snoopy w kosmosie – popularny piesek tym razem wystartuje w przestrzeń kosmiczną.

Wszystkie przytoczone wyżej seriale są dostępne na Apple TV+ od 1 listopada 2019 roku.

See – zwiastun serialu na Apple TV+:

Apple TV+: cena

Podstawowy pakiet Apple TV+ kosztuje 24,99 złotych miesięcznie, przy czym firma oferuje bezpłatny tydzień próbny. Aby jednak posiadać wszystkie usługi w ramach Apple TV, należy jeszcze wykupić kanał Smithsonian za 9,99 złotych miesięcznie oraz przygotować się na zindywidualizowane opłaty w przypadku zakupienia filmów. Ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Usługa wypada zatem taniej niż Netflix, ale oferuje przy tym diametralnie mniej treści. Przypomnę, że podstawowy pakiet na największym portalu streamingowym kosztuje 34 złotych. Również cena HBO GO od niedawna wynosi 24,99 złotych.

Na jakich urządzeniach działa Apple TV+?

Apple TV+ dostępne jest niemal wyłącznie na sprzęcie, który posiada logo z nadgryzionym jabłuszkiem. Chodzi więc o iPhone’y, iPady, iPody, komputery Apple lub Apple TV. Sprawa wygląda problematycznie również z telewizorami. Usługę znajdziemy w nowych modelach firm Sony i Samsung. Za pomocą AirPlay 2 można streamować treść Apple TV+ na nowych telewizorach LG.

Osoby, które nie posiadają sprzętów Apple mogą skorzystać z przeglądarki i wejście na stronę https://tv.apple.com/. Usługa jest dostępna w Chromie oraz FireFoksie. Problem polega na tym, że produkcje tracą wtedy sporo na rozdzielczości, a właśnie 4K na sprzętach z jabłkiem należy do największych atutów serwisu.

Zwiastun Apple TV+:

Apple TV+: wady i zalety

Dziennikarze zachwalają przede wszystkim jakość proponowanych materiałów wideo. Sam niejednokrotnie irytowałem się na rozpikselizowany obraz zarówno w usłudze Netflix, jak i HBO GO. Apple TV+ oferuje swoje seriale rozdzielczości 4K.

Wśród wad, dziennikarze wspominają jeszcze o kiepskim, mało intuicyjnym panelu głównym oraz ogromnych rozmiarach plików, jeśli użytkowników zdecyduje się przejść na tryb offline.

ZOBACZ TAKŻE: Netflix wydał 12 miliardów dolarów w 2018 roku. A jak zapowiada się rok 2019?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *