Home Newsy Nowe seriale science fiction: nadciąga klasyka SF i cyberpunkowa legenda!

Nowe seriale science fiction: nadciąga klasyka SF i cyberpunkowa legenda!

Nowe seriale science fiction: nadciąga klasyka SF i cyberpunkowa legenda!

Wspaniałe wieści dla fanów science fiction. Amazon planuje nakręcić dwa seriale na podstawie słynnych powieści oraz zekranizować jeden komiks SF.

Cyberpunkowa legenda

Nowe seriale science fiction amazonPlatforma Amazon planuje zrealizować Snow Crash. Całość to ekranizacja słynnej powieści cyberpunkowej wydanej w Polsce pod tytułem Zamieć autorstwa Neala Stephensona. Głównym bohaterem jest Hiro Protagonista, rozwoziciel pizzy oraz haker, który nosi przy sobie… miecze samurajskie, katanę oraz wakizashi. Pewnego dnia pomaga kurierowi zwanemu D.U. uciec z tymczasowego więzienia.

Powieść znana jest ze swego czarnego humoru, ale również drobiazgowo przedstawionego świata ze świetnie skonstruowaną wirtualną rzeczywistością. Wiele zwrotów i rzeczy, które autor opisał w 1992 roku, dzisiaj istnieją naprawdę.

Klasyka science fiction

Nowe seriale science fiction amazonDrugim serialem, który ma powstać to Ringworld na podstawie serii Pierścień składającej się z czterech tomów. Larry Niven otrzymał za pierwszą część nagrodę Hugo oraz Nebula. Tytułowy Pierścień to gigantyczna konstrukcja (trzy razy większa od Ziemi) oplatająca Słońce i z niego czerpiąca energię. Kto zbudował tę konstrukcję? Co w niej żyje?

Seria przedstawia świat przyszłości, w której ludzie eksplorują już kosmos, spotykając różne inne cywilizacje. Lektura książek do dzisiaj zachwycą przemyślaną konstrukcją świata.

 

Głośna seria komiksowa SF

Nowe seriale science fiction amazonLazarus to z kolei seria komiksowa wydana po raz pierwszy w 2013 roku, która została ciepło przyjęta przez krytyków i czytelników. Akcaj rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Zasoby naturalne są na wyczerpaniu, ostatnie złoża są kontrolowane i zazdrośnie strzeżone przez korporacje rodzinno-mafijne.Świat jest podzielony, ale nie wg granic politycznych lub geograficznych, a finansowych. Każda rodzina ma swojego obrońcę – tytułowego Lazarusa.

 

 

Amazon – raj dla fanów science fiction?

Dotychczas Amazon zekranizował słynną powieść Philipa K. Dicka – Człowiek z Wysokiego Zamku, który miał swoje wady, jednak mimo wszystko całość warto zobaczyć. Dotychczas wyszły dwa sezony. I liczymy, że powyższe seriale będą stały na jeszcze wyższym poziomie. Daty premier niestety na ten moment nie są znane.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki science fiction, które WARTO przeczytać

Comment(2)

    1. widać że ktoś nie czytał ze zrozumieniem źródła 🙂 , pierścień był wielkości kilku milionów planet wielkości ziemi, między nimi pływało się wielkimi statkami przez dziesięciolecia

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *