Home Newsy Nowy film Martina Scorsese za ponad 100 mln dolarów na Netflixie! O czym będzie?

Nowy film Martina Scorsese za ponad 100 mln dolarów na Netflixie! O czym będzie?

Nowy film Martina Scorsese za ponad 100 mln dolarów na Netflixie! O czym będzie?

Tak – dobrze przeczytaliście tytuł tego newsa. Nowy film Martina Scorsese, którego budżet wynosi ponad 100 mln dolarów, nie trafi do kin, lecz swoją premierę będzie miał na platformie Netflix.

Netflix kupił prawa do filmu The Irishman, w którym główną rolę zagra Robert De Niro. Będzie to już dziewiąta produkcja, przy której panowie będą razem pracować.

The Irishman będzie ekranizacją książki zatytułowanej Słyszałem, że malujesz domy… autorstwa Charlesa Brandta. Głównym bohaterem jest Frank „Irlandczyk” Sheeran – płatny zabójca współpracujący z mafią. Przyznał się on autorowi powieści na krótko przed śmiercią, że zabił Jimmy’ego Hoffę, który stał na czele jednego z najbardziej wpływowych związków zawodowych Ameryki. Twierdził również, że wie, kto zabił prezydenta Johna F. Kennedy’ego.
Skąd taki duży budżet na film The Irishman? Martin Scorsese zamierza wykorzystać między innymi supernowoczesną technikę komputerowego „odmładzania” obsady.

Premiera filmu The Irishman zaplanowana jest na rok 2019 na Netflixie. Być może film wejdzie do kilku kin w USA, jeśli twórcy zechcą powalczyć o Oscary.

Fot. fragment okładki książki Słyszałem, że malujesz domy…

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze mniej znane seriale Netflixa