Home Newsy Nowy serial na podstawie twórczości autora Gry o tron. Fantasy? Nie tym razem

Nowy serial na podstawie twórczości autora Gry o tron. Fantasy? Nie tym razem

Nowy serial na podstawie twórczości autora Gry o tron. Fantasy? Nie tym razem

Powstaje nowy serial na podstawie opowiadania George’a R.R. Martina. Jednak tym razem nie będzie to fantasy w stylu Gry o tron.

George R.R. Martin najbardziej znany jest z książek z cyklu Pieśni Lodu i Ognia i ich ekranizacji w postaci Gry o tron od HBO. Tym razem jednak otrzymamy serial w nieco innej konwencji, bo czeka nas połączenie horroru i science fiction. SyFy dała zielone światło na realizację serialu Nightflyers na podstawie opowiadania Żeglarze nocy. Stacja zamówiła od razu cały sezon.

O czym jest opowiadanie Żeglarze nocy?

Grupa naukowców na pokładzie nowoczesnego statku ekspedycyjnego Nightflyer kieruje się w stronę tajemniczych sygnałów. Sądzą, że ich źródłem może być pojazd obcych istot z innego wymiaru. Gdy załoga zbliża się do miejsca przeznaczenia, zaczyna podejrzewać, że komputer pokładowy i nigdy niewidziany kapitan prowadzą ich na spotkanie z przerażającą grozą w ciemnych czeluściach kosmosu.

To nie pierwsza ekranizacja opowiadania twórcy Gry o tron

Co ciekawe – to nie pierwsza próba ekranizacji opowiadania twórcy Gry o tron. W 1987 roku powstał film zatytułowany Nocni najeźdźcy. Film jednak okazał się komercyjną i artystyczną porażką, a pamiętają o nim nieliczni. Robert Jaffe, scenarzysta tej produkcji, tym razem powróci w roli producenta.Czy to się uda? Jest szansa!

Czy otrzymamy dobry serial? Jest szansa, że SyFy po bardzo dobrym The Expanse, stworzy trzymającą w napięciu i dobrze zrealizowaną produkcję. Dobrze zwiastuje fakt, że zamówiono od razu pełny sezon, a nie tylko pilot. Liczymy, że dzięki temu twórcy skupią się na porządnej realizacji całości, a nie tylko próbie przekonania do siebie władz stacji. Premiera na ten moment nie jest znana.

ZOBACZ TAKŻE: Seriale SF, które WARTO zobaczyć

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *