Home Newsy Powstanie kolejny spin-off serialu Gra o tron? Tego chciałby George R.R. Martin

Powstanie kolejny spin-off serialu Gra o tron? Tego chciałby George R.R. Martin

Powstanie kolejny spin-off serialu Gra o tron? Tego chciałby George R.R. Martin

George R.R. Martin zapowiedział kolejny spin-off serialu Gra o tron. Nie wiadomo, czy projekt kiedykolwiek powstanie. Jedno nie ulega wątpliwościom: widzowie jeszcze przez długie lata będą mogli przebywać w świecie Westeros. HBO nie żegna się z najpopularniejszą serią w historii telewizji.

Powszechnie wiadomo, że wraz z zakończeniem emisji Gry o tron przez stację HBO widzowie otrzymają niezatytułowany spin-off osadzony w Westeros. Jego akcja rozegra się 5000 lat przed narodzinami Neda Starka albo Daenerys Targaryen. Wedle zapowiedzi George’a R.R. Martina tym razem wszechświat znany z Gry o tron będzie wyglądał zupełnie inaczej. Zabraknie Królewskiej Przystani, Żelaznego Tronu oraz rodu Targaryenów. Równocześnie twórcy przedstawią przerażające sekrety z historii Westeros, pochodzenie Białych Wędrowców, tajemnice Wschodu i legendy Starków. Główną rolę w serialu zagra Naomi Watts. Wcieli się w stałą bywalczynię salonów, która skrywa przed światem mroczny sekret. Możliwe, że nie będzie to jedyny spin-off Gry o tron.Gra o tron: powstanie kolejny spin-off?

George R.R. Martin udzielał niedawno wywiadu dla The New York Times. Autor popularnych książek fantasy wyjawił pomysł na kolejny spin-off Gry o tron. Chociaż czytelnicy z niecierpliwością czekają na „Wichry zimy”, twórca nie przestaje powiększać telewizyjnego uniwersum Westeros. Z chęcią podzielił się swoją koncepcją, nawet jeśli wymyślony przez niego serial nigdy nie powstanie. George R.R. Martin powiedział:

Chciałem zrealizować serial Spear Carriers, którego akcja rozegrałaby się w trakcie wydarzeń z Gry o tron. Oczywiście, całokształt nie śledziłby losów Dany, Tyrionem i Jaimem. Oni stanowiliby tło jak Hamlet [w sztuce „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją”], zaś serial opierałby się na rzeczach w stylu: „historia gościa ze Straży Miejskiej Królewskiej Przystani, opowieść o prostytutce z jednego z burdeli Littlefingera, wątek mima, który akurat przebywa w mieście i przedstawia swoje sztuczki”. Wspomniane postacie zostają złapane w wir większych wydarzeń. Myślę, że serial w takim stylu byłby świetną zabawą. Może będę w stanie przekonać [HBO], żebyśmy go zrealizowali!

Wyjawiona fabuła prezentuję się całkiem ciekawie. Wątpię jednak, aby przedstawiciele HBO dali zielone światło podobnemu przedsięwzięciu. Jego naczelną wadą jest ponowne osadzenie akcji w trakcie wydarzeń z Gry o tron. Nie chciałbym po raz kolejny przeżywać tych samych wydarzeń przedstawionych tylko z innej perspektywy. Z drugiej strony to właśnie spiski, zdrady i namiętne romanse na najwyższym szczeblu wielkich rodów były siłą napędzającą serial. Trudno wyobrazić sobie produkcję, pozbawioną tych elementów.

George R.R. Martin opowiada o spin-offie Gry o tron

Równocześnie George R.R. Martin dodał kilka słów na temat powstającego spin-offu Gry o tron:

[Jane Goldman] musiała nieco rozwinąć ten świat. Opublikowane do tej pory powieści posiadają bardzo mało fragmentów, skupionych na tamtych czasach – zdanie tu, zdanie tam. Np. Stara Niania opowiada o nich bajkę – zajmuje to tylko akapit. Więc Jane musiała stworzyć nowe postacie, przestrzeń i niektóre wydarzenia. Później wspólnie musieliśmy przejrzeć owoce jej pracy, żeby całokształt posiadał spójność. Przedyskutowaliśmy kilka pomysłów i sugestii. Jednak większość pracy to robota Jane. Serial jest osadzony tysiące lat przed Grą o tron. Królewska Przystań nie istnieje, podobnie jak Żelazny Tron. I nie ma tam żadnych smoków.
Ostatnie zdanie dobitnie rozwiązuje podjętą przeze mnie kwestię sprzed kilku dni. Pozostaje trzymać kciuki za powstającą produkcję. Finałowy sezon Gry o tron trafi na HBO w kwietniu 2019 roku. Spin-off zadebiutuje rok później.

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron: gwiazda produkcji zdradziła, kto przeżyje 8. sezon serialu?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *