Home Newsy O czym będzie nowy Matrix? To zdecydowanie DOBRY kierunek

O czym będzie nowy Matrix? To zdecydowanie DOBRY kierunek

O czym będzie nowy Matrix? To zdecydowanie DOBRY kierunek

O czym będzie nowy Matrix? Scenarzysta Zak Penn wyjawił nieco informacji, na jakim poziomie znajdują się aktualnie prace nad filmem.

W trakcie trwającego New York Comic Con, Keanu Reeves został zapytany o wskrzeszenie serii Matrix. Odpowiedział, że nie nic na ten temat nie wie. Na twiterze do całej sprawy od razu odniósł się scenarzysta, który pracuje nad fabułą filmu osadzonego w tym uniwersum. I trzeba przyznać, że podał kilka konkretów.

Scenarzysta nowego Matrixa wyjawia szczegóły

Po pierwsze – Zak Penn potwierdził, że pracuje nad czymś związanego z serią Matrix, ale nie jest to ani reboot, ani kontynuacja. Sugeruje, że odpowiedni kierunek to Animatrix oraz komiksy. Po drugie – prace nad scenariuszem trwają, ale nie ma jeszcze wybranego reżysera, obsady ani nie trwają żadne castingi. Całość jest więc na bardzo wczesnym etapie i jeszcze wiele może się zmienić.

Co to oznacza? To jest dobry kierunek dla serii!

Dla nas to jest jasna wiadomość, że Zak Penn tworzy scenariusz, który po prostu będzie osadzony w uniwersum Matrixa i zarazem będzie oddzieloną, zamkniętą historią. Dlatego nic dziwnego, że wcześniej pojawiły się pogłoski o tym, że fabuła może przedstawić np. losy młodego Morfeusza. A jeśli całość będzie stała na wysokim poziomie i dodatkowo okaże się sukcesem komercyjnym, to możemy się spodziewać kolejnych tego typu produkcji. Bo dlaczego nie? Patrząc na chociażby sukces filmu Łotr 1, jesteśmy bardzo na tak!

ZOBACZ TAKŻE: Matrix nic się nie zestarzał. Tak wyglądało to od kuchni