Home Newsy O czym będzie spin-off Gry o tron? Zielone światło od HBO

O czym będzie spin-off Gry o tron? Zielone światło od HBO

O czym będzie spin-off Gry o tron? Zielone światło od HBO

O czym będzie spin-off Gry o tron? Już oficjalnie – HBO dało zielone światło na realizację nowego serialu w świecie Westeros. 

Tam, gdzie dotarła telewizja kablowa, tam też ludzie znają Grę o tron. Serial bije rekordy popularności na całym świecie, pozostawiając konkurencję daleko za plecami. Niestety, już w przyszłym roku stacja wyemituje ostatni, ósmy sezon produkcji. Czy HBO zarżnie kurę znoszącą złote jaja? Skądże. W miejsce oryginalnej serii powstanie serial, opowiadający o Westeros sprzed 1000 lat. Profanacja? Odcinanie kuponu? Spokojnie, w prace nad przedsięwzięciem zaangażowany został autor literackiego pierwowzoru – sam George R.R. Martin.

O czym będzie spin-off Gry o tron?

Od dłuższego czasu wiadomo, że hollywoodzcy scenarzyści pracują nad pięcioma alternatywnymi historiami, których akcja rozegra się w uniwersum Gry o tron. Autorami kolejnych przedsięwzięć są: Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray, Bryan Cogman i Jane Goldman. To właśnie ostatnia ze scenarzystów i scenarzystek otrzymała możliwość realizacji swojej historii. Mangold zostanie showrunnerką niezatytułowanego spin-offu oraz napisze jego scenariusz. W trakcie realizacji projektu będzie współpracowała z Georgem R.R. Martinem.

Historia osadzona zostanie 1000 lat przed wydarzeniami z Gry o tron. Twórcy zapowiadają serial, jako „kronikę upadku złotej ery bohaterów, opowieść o najczarniejszej godzinie. Tylko jedna rzecz jest pewna: od przerażających tajemnic z historii Westeros, przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców, po sekrety Wschodu i legendarnych Starków – to nie jest historia, którą wydaje nam się, że znamy”. Opis zapowiada prawdziwie mroczne dzieło…

Co dalej? Rebelia Roberta?

Fani niemal od razu zaczęli wymieniać swoje opinie na temat prequela produkcji. Część z nich wolałaby, aby historia osadzona została po spektakularnym finale Gry o tron – w ten sposób odbiorcy mieliby możliwość obcować ze znanymi bohaterami z dotychczasowej serii. Trzeba przyznać, że przedstawiciele HBO nie boją się ryzyka i stawiają na projekt z zupełnie nowymi postaciami oraz odmienną sytuacją polityczną. Inni miłośnicy domagają się serialu o Rebelii Roberta. Na szczęście nic straconego – studio HBO nie wyklucza realizacji większej ilości spin-offów. Dyrektor programowy stacji, Casey Bloys, zapytany został jakiś czas temu, ile seriali faktycznie powstanie. Jego odpowiedź nie napawała optymizmem:

Od zera do pięciu. Ale najprawdopodobniej zdecydujemy się po prostu na jeden. 

Dziś jednak krążą plotki o powstaniu jeszcze jednego spin-offu. Czekacie na nowy serial z uniwersum Gry o tron? Jaką historię jeszcze chcielibyście zobaczyć w ramach całego cyklu? Piszcie w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE: Gra o tron jak Mission: Impossible? Stworzono samozniszczalne scenariusze

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *