Home Newsy Obcy: a gdyby tak wszystko zacząć od nowa?

Obcy: a gdyby tak wszystko zacząć od nowa?

Obcy: a gdyby tak wszystko zacząć od nowa?

Czy jest szansa na to, by Ridley Scott skończył tworzyć filmy o Obcym, a zabrał się za nie ktoś zupełnie inny? Jest nadzieja!

Ridley Scott chce więcej

Obcy: Przymierze, który był bezpośrednią kontynuacją Prometeusza, nie okazał się dla wytwórni 20th Century Fox sukcesem. Ridley Scott jednak w wielu wypowiedział twierdził, że czeka nas jeszcze wiele filmów z ksenomorfami, które ostatecznie doprowadzą fabularnie do wydarzeń zapoczątkowanych w oryginalnym Obcym.

Tylko czy ktokolwiek oprócz Ridleya Scotta tego chce? My osobiście na Obcym: Przymierzu bawiliśmy się dobrze, ale potraktowaliśmy całość jako guilty pleasure:

20th Century Fox też chce, ale…

Tymczasem Steve Weintraub z serwisu Collider, znanego amerykańskiego serwisu filmowego, powołując się na swoje źródła twierdzi, że 20th Century Fox ma zupełnie inne plany niż reżyser. Wedle jego słów, miałby powstać już tylko jeden film łączący się fabularnie z Obcym z 1979 roku. A co potem? Hollywoodzkie studio chce, aby akcja rozgrywała się w bardzo dalekiej przyszłości, z nowymi postaciami i niższym budżetem.Co to oznacza dla fanów?

Powyższe informacje należy traktować jako plotki, ale brzmią one bardzo wiarygodnie. Jesteśmy zdecydowanie za. Marce przydałby się swoisty restart, z nowymi twórcami na pokładzie, którzy czują mocno klimat i chcą zrobić film w tym uniwersum. A opcji i pomysłów jest wiele. Wystarczy by chociaż spojrzeć na komiksy, które scenariuszowo biją na głowę to, co wymyślił Ridley Scott w swoich dwóch ostatnich filmach.

Restart serii – dobry pomysł czy wręcz przeciwnie?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory SF