Home Newsy OFICJALNIE: Robert Pattinson jako Batman. Reakcje, opinie, memy

OFICJALNIE: Robert Pattinson jako Batman. Reakcje, opinie, memy

OFICJALNIE: Robert Pattinson jako Batman. Reakcje, opinie, memy

Robert Pattinson wcieli się w najnowszą interpretację Batmana. Wiadomość została potwierdzona przez studio Warner Bros. Czyżby szykowała się kolejna historia narodzin ikonicznego superbohatera?

Matt Reeves pracuje obecnie nad scenariuszem o najpopularniejszym superbohaterze (nie licząc Supermana i Spider-Mana). Zapowiedział już, że nowa wersja Batmana będzie historią detektywistyczną. Twórcy przeszkadza, że żadne widowisko dotąd nie przedstawiło Mrocznego Rycerza w ten własnie sposób, a przecież w komiksach nazywany jest „najlepszym detektywem na świecie”. Reeves sięgnie po estetykę kina noir. Wypłynęła nawet informacja, że głównym złoczyńcą będzie gangster Pingwin. Wiadomość nie została potwierdzona przez Warner Bros.

Oficjalnie: Robert Pattinson jako Batman

Studio wydało oficjalne oświadczenie w sprawie odtwórcy głównej roli. Wcześniej dotarły do nas tylko pogłoski, dotyczące możliwego angażu. Teraz jesteśmy pewni: Robert Pattinson wkrótce założy maskę i ubierze pelerynę, aby rozprawić się z przestępczością Gotham City. Matt Reeves od początku chciał widzieć znanego aktora w tej roli. Prócz niego rozważał angaż Nicholasa Houlta.

Reeves przejął solowy film o Batmanie od Bena Afflecka. Aktor już dwukrotnie wcielił się w herosa w ramach kinowego uniwersum DC. Nie wiadomo, w jaki sposób nowy Batman zostanie powiązany z Ligą Sprawiedliwości. Czyżby szykował się reboot uniwersum DC? Robert Pattinson liczy zaledwie 33 lata. Nie będzie najmłodszym Batmanem – Christian Bale miał 31 lat, kiedy po raz pierwszy wcielił się w herosa.

Możliwe, że w filmie zobaczymy początki działalności Mrocznego Rycerza. Gangsterskie i detektywistyczne korzenie widowiska – zapowiedziane przez twórcę – odsyłają z kolei do komiksów Rok pierwszy oraz Długie Halloween. Niewykluczone, że twórcy sięgną po motywy z któregoś z nich.

Robert Pattinson zagra Batmana – opinie i memy:

The Batman: kiedy premiera?

Warner Bros. daje dużo czasu Mattowi Reevesowi na napisanie i wyreżyserowanie widowiska. Liga Sprawiedliwości została wyprodukowana w pośpiechu, przez co okazała się tytułem ciężko strawnym nawet dla najmniej oczekujących widzów. Sytuacja nie może się powtórzyć. The Batman trafi na duże ekrany 25 czerwca 2021 roku.

The Batman będzie pierwszym filmem, wchodzącym w skład planowanej trylogii DC.

ZOBACZ TAKŻE: Legion samobójców: Margot Robbie o półnagich scenach. Dlaczego ich nie lubiła?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *