Home Newsy Oni jako pierwsi pokazali Black Mirror. Teraz chcą stworzyć nowy serial SF. Świetny klimat!

Oni jako pierwsi pokazali Black Mirror. Teraz chcą stworzyć nowy serial SF. Świetny klimat!

Oni jako pierwsi pokazali Black Mirror. Teraz chcą stworzyć nowy serial SF. Świetny klimat!

Strefa X (oryginalny tytuł – Monsters) to świetny, ale bardzo niedoceniany film science fiction. Brytyjska stacja, od której wyszedł Black Mirror, planuje nakręcić serial w tym uniwersum.

Klimatyczne science fiction za pół miliona dolarów

Zanim Garth Edwards nakręcił takie filmy jak Łotr 1 czy też Godzillę, został dostrzeżony w Hollywood dzięki Strefie X. Nic dziwnego. Ten kameralny film science fiction nakręcony za zaledwie pół miliona dolarów to praktycznie dziecko tego twórcy. Odpowiadał on za reżyserię, efekty specjalne, montaż i scenariusz.

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat!

Całość to bardzo klimatyczna historia, w której nie liczą się efekty specjalne, lecz przede wszystkim emocje, uczucia a to wszystko doprawione jest znakomitym klimatem kojarzącym się najmocniej z Dystryktem 9. To właściwie bardzo kameralny film drogi i aż dziw bierze, że trafił do szerokiej dystrybucji – Strefa X była wyświetlana również w polskich kinach!

To z tej stacji wyszedł Black Mirror!

Brytyjska stacja Channel 4 chce w tym uniwersum zrobić serial. I naszym zdaniem jest to świetny pomysł, bo w filmie tło naprawdę robiło robotę. Aż się prosi, by poznać większy kawałek historii tego świata! A patrząc na to, jakie produkcje serialowe ma na swoim koncie ta stacja (Black Mirror, Misfits, The End of the F***ing World i wiele innych), to możemy spać spokojnie.

Czy serial trafi do Polski?

Jest szansa, że bez problemu serial byśmy mogli zobaczyć legalnie w Polsce – Channel 4 prowadzi rozmowy w sprawie dystrybucji z różnymi serwisami VOD (Netflix, Amazon). Bardzo czekamy na dalsze informacje i liczymy, że Netflix zechce się mocniej w całość zaangażować.

Uczta dla fanów science fiction

Sam Netflix ostatnio jest bardzo łaskawy dla fanów science fiction.  Już 2 lutego pojawi się cyberpunkowy serial Altered Carbon. Spekuluje się, że w serwisie zobaczymy także nowy film twórcy głośnej Ex Machiny – Anihilację z główną rolą Natalie Portman. A dodatkowo nadciąga produkcja science fiction od reżysera Moon. A to wszystko w I kwartale tego roku. Będzie co oglądać!

ZOBACZ TAKŻE: Nowe seriale science fiction 2018. Co warto zobaczyć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *