Home Newsy Opowieści z Narnii: Netflix stworzy własne filmy i seriale

Opowieści z Narnii: Netflix stworzy własne filmy i seriale

Opowieści z Narnii: Netflix stworzy własne filmy i seriale

Opowieści z Narnii uchodzą za jedną z najpopularniejszych serii fantasy. Netflix nabył prawa do franczyzy. Zapowiada wyprodukowanie własnych filmów oraz seriali.

Opowieści z Narnii doczekały się dotąd kilku adaptacji telewizyjnych oraz serii wysokobudżetowych widowisk. Na przestrzeni lat 1988-1990 Brytyjczycy wyprodukowali trzy miniseriale: Lwa, Czarownicę i starą szafę, Księcia Kaspiana oraz Srebrne krzesło. Wcześniej – bo w 1979 roku – pierwsza część cyklu została przełożona na język telewizyjnej animacji. Globalną popularność serii przyniosły dopiero widowiska realizowane przez Walt Disney Studios. Dotąd ukazały się trzy filmy o dzieciach przenoszących się do magicznej krainy. Czwarty – kolejna adaptacja „Srebrnego krzesła” – jest wciąż zapowiadany przez wytwórnię. Niestety, data rozpoczęcia prac nad tytułem systematycznie zostaje przesunięta w czasie. Możliwe, że zamiast kolejnej kinowej odsłony Opowieści z Narnii otrzymamy szereg seriali oraz filmów od Netfliksa.

Opowieści z Narnii: filmy i seriale na Netflix

Netflix oficjalnie potwierdził zakup praw do serii Opowieści z Narnii. Otrzymamy zatem szereg filmów oraz seriali osadzonych w fantastycznym uniwersum. Nieprzypadkowo użyłem liczby mnogiej w przypadku planowanych przedsięwzięć. Przedstawiciele platformy streamingowej podali następującą wiadomość, stosując taką właśnie odmianę. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Nie wiadomo również, kiedy ukaże się pierwsza odsłona Narnii od Netfliksa.

Jeśli platforma streamingowa zdecyduje się całkowicie rebootować uniwersum Narnii, możliwe, że realizacja Srebnego krzesła w ramach disneyowskiej serii nigdy nie dojdzie do skutku. Planowanym reżyserem widowiska był Joe Johnson, twórca Jumanji oraz Kapitana Ameryki: Pierwszego starcia.Netflix stawia na seriale fantastyczne

W pierwszej połowie 2019 roku stacja HBO wyemituje ostatni, ósmy sezon Gry o Tron. Dotychczasowi widzowie serialu, przyzwyczajeni do estetyki fantasy, będą pragnęli sięgnąć po podobne gatunkowe tytuły. Amazon Prime spróbuje omamić ich wysokobudżetowym prequelem Władcy Pierścieni. Serwis zapowiedział również realizację serialu o Conanie Barbarzyńcy. Z drugiej strony HBO nie zamierza rozstawać się z dochodową franczyzą na bazie prozy George R.R. Martina. Powstanie spin-off Gry o Tron.

Opowieści z Narnii będą dla Netliksa drugą próbą zmierzenia się z serialem fantasy. Obecnie platforma pracuje nad Wiedźminem – adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego, opowiadającą o zmutowanym łowcy potworów. Główną postać zagra Henry Cavill. Zarówno Opowieści z Narnii, jak i Wiedźmin, mogą stanowić poważnego przeciwnika pośród innych substytutów Gry o tron.

ZOBACZ TAKŻE: Jak będzie wyglądał Henry Cavill jako Wiedźmin? Świetne przeróbki

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *