Home Newsy Ostatnia rodzina: efekty specjalne? Nie uwierzycie, ile ich było w filmie

Ostatnia rodzina: efekty specjalne? Nie uwierzycie, ile ich było w filmie

Ostatnia rodzina: efekty specjalne? Nie uwierzycie, ile ich było w filmie

Ostatnia rodzina opowiadająca o życiu Beksińskich to fascynująca historia. Ale to nie tylko znakomici aktorzy i świetny scenariusz, ale również niesamowite efekty specjalne. Nie wierzycie? Po tych zdjęciach zmienicie zdanie.

Ostatnia rodzina przedstawia życie Beksińskich na przestrzeni wielu lat. Akcja rozpoczyna się w 1977 roku w Warszawie, na nowo zbudowanym blokowisku na Służewie i kończy w 2005 roku, gdy w wyniku tragicznych wydarzeń, ginie Zdzisław Beksiński.

Jeśli w trakcie seansu zastanawialiście się, jak twórcy nakręcili sceny w trakcie budowy blokowisk w czasach PRL-u i nie pomyśleliście, że to efekty specjalne, to właśnie to jest najlepsza pochwała dla ludzi odpowiedzialnych za takie, a nie inne przedstawienie miejsc w filmie.

Jak to wyglądało naprawdę? No cóż – wokół nie było żadnych bloków:

Ostatnia rodzina - efekty specjalne
Fot. screen z materiału wideo studia Lightcraft

Ostatnia rodzina – kto zrobił efekty specjalne?

Za efekty specjalne odpowiada polskie studio Lightcraft założone w 1997 roku, które ma na swoim koncie ponad 4 tysiące klipów reklamowych, 300 teledysków i 35 filmów dla takich hollywoodzkich marek jak 20th Century Fox czy też LionsGate. Ile efektów specjalnych pojawiło się w filmie Ostatnia rodzina? W wywiadzie dla Co jest grane twórcy wyjawili, że około 150 ujęć. Robi wrażenie!
Poniżej zaledwie mały przykład użycia efektów specjalnych, ale to pokazuje, jak olbrzymi wpływ miały na to, co mogliśmy zobaczyć na ekranie. Sprawdźcie niesamowite zdjęcia i materiał wideo, dzięki któremu mamy na to wszystko szersze spojrzenie:

1Film kontra rzeczywistość

ostatnia-rodzina-efekty-specjalne1
Fot. screen z materiału wideo studia Lightcraft

Comment(4)

  1. Jedna uwaga – na Służewiu (nad Dolinką), nie na Służewcu. Służewiec zaczyna się po przeciwnej niż Służew stronie ulicy Puławskiej.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *