Home Newsy Oto filmowy Duke Nukem! Popularna seria gier trafia na duży ekran

Oto filmowy Duke Nukem! Popularna seria gier trafia na duży ekran

Oto filmowy Duke Nukem! Popularna seria gier trafia na duży ekran

Twórcy, odpowiedzialni za realizację franczyzy Transformers oraz reboot Wojowniczych żółwi ninja zaadaptują popularną markę gier Duke Nukem. Nową twarzą serii został John Cena.

Duke Nukem to pastisz kina akcji lat 80., naśmiewający się z ówczesnych ikon oraz stereotypów. Tytułowy bohater broni Ziemię przed najazdem kosmitów, aplikując w nich tony amunicji.

Dwie pierwsze odsłony franczyzy zrealizowano w latach 1991 i 1993 – wtedy tytuł stanowił grę platformą. Na Duke Nukema, którego wszyscy dziś znają, fanom przyszło poczekać do 1996 roku – wtedy marka nabrała trzeciego wymiaru, stając się kultowym FPS-em.

Dziś tytuł liczy kilkanaście odsłon, przeznaczonych na liczne konsole, komputery stacjonarne oraz telefony komórkowe.

john cena, gra, adaptacja, film, duke nukem, akcja, aktor
Duke Nukem / fot. materiały prasowe

Apokalipsa w szufladzie wydawców

Pierwsze plany na realizację adaptacji gry szacuje się na lata 90. XX wieku. Na duże ekrany trafił wtedy Mortal Combat. Producenci próbowali podpiąć się pod popularność adaptacji gry – niestety, kontynuacja Mortal Combat oraz problemy z wydaniem tytułu skutecznie porzuciły dalsze prace nad projektem.

Lawrence Kasanoff powrócił do przedsięwzięcia jeszcze w 2001 roku. Wtedy również nie udało mu się sfinalizować widowiska.

Współcześnie, hollywoodzcy twórcy coraz chętniej sięgają po znane tytuły gier – na ekranach kin gościł m.in. Resident Evil, Max Payne oraz zeszłoroczny Assassin’s Creed. Niestety, filmy często spotykały się z nieprzychylnym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Michael Bay oraz jego przyjaciele po kinematograficznym fachu nie boją się ryzyka – studio Paramount Pictures rozpoczęło prace nad ekranizacją Duke’a Nukema.

Szczegóły projektu pozostają nieznane – po raz ostatni twórcy wspomnieli o nim na zeszłorocznych targach E3. Stanowiska reżysera i scenarzysty nie zostało jeszcze obsadzone. Twórcy nie zdradzili również terminu rozpoczęcia prac na planie zdjęciowym ani daty premiery widowiska. Dziś poznaliśmy natomiast nazwisko potencjalnego odtwórcy głównej roli, and his name is

john cena, gra, adaptacja, film, duke nukem, akcja, aktor
John Cena promuje Na fali 2 / fot. materiały prasowe

His name is John Cena!!!

Według wstępnego raportu, w postać wulgarnego i brutalnego protagonisty gier komputerowych wcieli się znany wrestler, John Cena. To znakomity kasting – sportowiec idealnie oddaje fizyczną aparycję Duke’a.

Cena coraz częściej pojawia się na dużym ekranie. Wcześniej mogliśmy podziwiać jego występ w komediach, takich jak Wykolejona czy Tata kontra tata. W 2011 roku zagrał również w dramacie kina akcji, Pojednanie. W bieżącym roku Cena pojawi się w dwóch tytułach: komedii Blockers oraz spin-offie Transformers, Bumblebee.

ZOBACZ TAKŻE: Aura tajemnicy opadła z Cloverfield 3. O czym będzie nowa część?