Home Newsy Oto Kapitan Marvel w pełnym kostiumie! Tylko dlaczego on jest zielony?

Oto Kapitan Marvel w pełnym kostiumie! Tylko dlaczego on jest zielony?

Oto Kapitan Marvel w pełnym kostiumie! Tylko dlaczego on jest zielony?

Niedawno w sieci zadebiutowało pierwsze zdjęcie, przedstawiające superbohaterkę kinowego uniwersum Marvela. Wszyscy odbiorcy poczuli się zdziwieni, że kostium Kapitan Marvel nie jest czerwony, niebieski i złoty tylko… zielony! Wszyscy, poza znawcami komiksu.

Kapitan Marvel będzie pierwszym tytułem kinowego uniwersum herosów w całości poświęconym postaci superbohatrerki. W tytułowej roli pojawi się Brie Larson. Fabuła produkcji osadzona zostanie w latach 90. XX wieku. W widowisku pojawi się Samuel L. Jackson po raz kolejny wcielający się w postać Nicka Fury – co ciekawe, agent T.A.R.C.Z.Y. posiadał będzie parę oczu!

Wraz z opublikowaniem pierwszych zdjęć z planu Kaptan Marvel, miłośnicy MCU poruszyli istotną kwestię – dlaczego superbohaterka posiada zielony kostium?

Komiks prawdę Ci powie

Starając się zrozumieć decyzję twórców, należy zagłębić się w genealogię postaci, znaną z kart komiksu (znacznie bardziej skomplikowaną od historii narodzin np. Spider-Mana). Pierwszym Kapitanem Marvel był kosmita z rasy Kree, znany pod imieniem Mar-Vell. Zakładał on właśnie zielono-biały kostium. Ostatecznie zamienił go na znany wszystkim czerwono-błękitny strój – ten z kolei posłużył za inspirację dla Carol Danvers, gdy nabyła podobne super-moce.
Szczegóły fabuły Kapitan Marvel pozostają nieznane, trudno zatem zrozumieć decyzję twórców na ubranie postaci w zielony kostium. Wiadomo jednak, że wątek walki rasy Kree ze Skrullami odegra w filmie znaczącą rolę. Możliwe, że tuż po nabyciu mocy, superbohaterka zdejmie kostium z któregoś z poległych wojowników.

To jak jest w końcu z tymi kolorami?

Wczesne grafiki konceptualne oraz fotosy wskazywały na znany strój Kapitan Marvel, posiadający ciepłe barwy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez większą część filmu superbohaterka będzie posiadała właśnie taki kostium. Strój wskazany na zdjęciu bohaterka może przejąć od Mar-Vella, granego przez Jude’a Law, lub ubrać na koniec filmu, w trakcie finałowej walki z rasą zmiennokształtnych Skrulli.

Pamiętajcie – to wczesne spekulacje, oparte na luźnej wiedzy zaczerpniętej z komiksów. Jak będzie naprawę? Tego dowiemy się już na początku 2019 roku, kiedy widowisko trafi na ekrany kin.

ZOBACZ TAKŻE: Czy tak będzie wyglądał Venom w filmie? WOW, to by było coś!