Home Newsy Pamiętacie Ucieczkę z Nowego Jorku? Nie uwierzycie, jak ma wyglądać nowa wersja

Pamiętacie Ucieczkę z Nowego Jorku? Nie uwierzycie, jak ma wyglądać nowa wersja

Pamiętacie Ucieczkę z Nowego Jorku? Nie uwierzycie, jak ma wyglądać nowa wersja

Trwają pracę nad nową wersją filmu Ucieczka z Nowego Jorku. Zapomnijcie o tym, co było w oryginale. Czeka nas zupełnie coś innego!

W Hollywood trwają wstępne prace nad nową wersją filmu Ucieczka z Nowego Jorku – kultowego filmu SF z z 1981 roku w reżyserii Johna Carpentera. Neal Cross, twórca serialu Luther, napisał pierwszą wersję scenariusza dla studia 20th Century Fox. Jakiej wizji możemy się spodziewać?

Przypomnijmy – film Johna Carpentera rozgrywał się (wówczas) w niedalekiej przyszłości, w 1997 roku. Przestępczość w USA nasiliła się na tyle mocno, że Nowy Jork stał się odseparowanym od reszty świata więzieniem, do którego wysyłano najgroźniejszych kryminalistów. W wyniku ataku, rozbija się tam samolot z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Z zadaniem odnalezienie głowy państwa, zostaje tam wysłany przestępca Snake Plissken, który ma 24h na wykonanie zadania. W zamian za to ma zyskać wolność.

Wizja Nowego Jorku była mroczna, brudna i kojarząca się z klimatami wręcz postapokaliptycznymi. Tymczasem nowa wersja filmu może zaszokować wiernych fanów. Ale po kolei:

Nowy Jork nie będzie więzieniem

Tak – dobrze przeczytaliście. Cały główny wątek związany z więzieniem, zostaje wyrzucony do kosza. W zamian za to otrzymamy nowoczesny Nowy Jork, pełen drapaczy chmur otoczony szklaną ścianą. W powietrzu mają znajdować się drony pilnujące porządku, zaś na ulicach władzę sprawować ma sztuczna inteligencja pod postacią młodej kobiety o imieniu April.

Z kolei Nowy Jork jest przeludniony – w mieście mieszka olbrzymia liczba uchodźców, świat jest pogrążony w chaosie. Do tego wszystkiego, do miasta zbliża się huragan zwany Ellery.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Ucieczka z Nowego Jorku Nowa wersja
Fot. materiały prasowe

Akcja filmu ma się rozpocząć od sekwencji, w której pułkownik Robert „Snake” Plissken zostanie schwytany w innym mieście (po za terytorium USA). Ile czasu słynny bohater będzie miał, by odnaleźć prezydenta? Zamiast 24h – 11h. Tempo więc z pewnością będzie większe. Kierować jego poczynaniami nie będzie szef CIA, a szefowa – Roberta Hauk.

Głównym arcyłotrem będzie charyzmatyczny Thomas Newton, playboy i dziedzic korporacji, który postanowia rozdać swoją fortunę. W jego posiadaniu znajdować się będzie tajemnicze i niebezpieczne urządzenie – metalowa kula wielkości samochodu.

Jak Wam się podoba taka wizja nowej Ucieczki z Nowego Jorku?

Sam pomysł bardzo nam przypomina twórczość Neilla Blomkampa i jego Elizjum. Temat różnicy klas społecznych to częsty motyw filmów science fiction.

Nie znany jest reżyser, ani data premiery filmu. W ramach oczekiwania sprawdźcie mniej znane filmy SF z lat 80. oraz filmy science fiction, które nie miały swojej premiery w polskich kinach.

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *