Home Newsy Peter Jackson to reżyser-kameleon! Za jaki film się teraz zabiera? Fani historii będą zadowoleni

Peter Jackson to reżyser-kameleon! Za jaki film się teraz zabiera? Fani historii będą zadowoleni

Peter Jackson to reżyser-kameleon! Za jaki film się teraz zabiera? Fani historii będą zadowoleni

Peter Jackson to reżyser-kameleon – w jego dorobku odnaleźć można brutalne pastisze kina grozy, epicką trylogię inspirowaną literaturą Tolkiena (oraz mniej epicką trylogię niweczącą twórczość wspomnianego pisarza) i hołd złożony klasyce popkultury spod znaku gigantycznej małpy. Tym razem twórca skupi się na obiektywnej prawdzie, realizując dokument o I Wojnie Światowej.

I Wojna Światowa to pierwszy konflikt zbrojny, uwieczniony za pomocą sprzętu rejestrującego. Materiały zostały połączone w fabularną całość już w 1916 roku przy okazji filmu The Battle of the Somme. Wtedy na seans wybrało się aż 20 mln Brytyjczyków.

Po raz kolejny po nagrania sięgnie Peter Jackson. Twórca zapowiada, że skorzysta z jeszcze większej ilości nagrań. Odpowiednio zrekonstruuje je oraz zmontuje, tak, by cała produkcja przypominała współczesne widowisko. Materiały zapożyczone zostaną z londyńskiego Imperial War Museum.O czym będzie nowy film Petera Jacksona?

To nie będzie zwykły tytuł, którego moglibyście się spodziewać po czasach I Wojny Światowej. Wzbogacimy go niezwykłym materiałem [zrealizowanym na froncie] – twarze bohaterów dosłownie wyskakują na ciebie. Ukażemy prawdziwych ludzi, którzy musieli odnaleźć się w tych straszliwych okolicznościach.

Film trafi do brytyjskiej dystrybucji kinowej oraz światowej. Następnie zostanie wyemitowany na kanale BBC One.

ZOBACZ TAKŻE: Oto filmowy Duke Nukem! Popularna seria gier trafia na duży ekran

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *