Home Newsy Czy powstaną Piraci z Karaibów 6? Jack Sparrow odprawiony z kwitkiem…

Czy powstaną Piraci z Karaibów 6? Jack Sparrow odprawiony z kwitkiem…

Czy powstaną Piraci z Karaibów 6? Jack Sparrow odprawiony z kwitkiem…

Jeśli spodziewaliście się, że seria Piratów z Karaibów osiadła już na mieliźnie – nic bardziej mylnego. Twórcy pracują obecnie nad szóstą częścią cyklu. Niestety, tym razem obejdzie się bez postaci Jacka Sparrowa.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły okazali się gigantycznym hitem w 2003 roku. Film zainspirowany atrakcją z Disneylandu szybko przekształcił się w żyłę złota, a twórcy z miejsca zaczęli realizować kolejne kontynuacje. W tym momencie pojawił się problem. O ile pierwsza część cyklu wypadła znakomicie, wprowadzając do popkultury charakterystyczną postać pirata Jacka Sparrowa (brawurowa rola Johnny’ego Deppa), tak każdy kolejny film wzmagał coraz większy niedosyt. Szczytem leniwego scenariusza oraz nieangażującej fabuły okazała się 4. odsłona serii, Na nieznanych wodach. Po niej fani musieli czekać 6 lat na kolejną część. Zemsta Salazara trafiła na ekrany kin w 2017 roku, jednak tytuł nie zdobył szczególnego poklasku w środowiskach fanów i krytyków. Na dokładkę doszedł raport zza kulis produkcji, zdradzający problemy Johnny’ego Deppa we wcielaniu się w postać Jacka Sparrowa. Wszyscy przekreślili już szanse na powstanie kolejnej części. Jak widać, pesymistyczne głosy pojawiły się zbyt wcześnie.

Piraci z Karaibów 6 bez Jacka Sparrowa

Terry Rossio (odpowiedzialny za scenariusz czterech pierwszych odsłon Piratów z Karaibów) oraz Jeff Nathanson, autor Zemsty Salazara, zasiedli niedawno do prac nad szóstą odsłoną cyklu. Szczegóły projektu pozostają nieznane. Ostatnia cęść serii posiadała wartą uwagi scenę po napisach – widzimy w niej śpiących Willa Turnera (Orlando Bloom) oraz Elizabeth Swann (Keira Knightley). Nagle na progu ich sypialni staje Davy Jones (Bill Nighy) – antagonista znany ze Skrzyni umarlaka oraz Na krańcu świata. Możliwe, że to właśnie na tych bohaterach skupi się fabuła powstającego widowiska.

Raport donosi, że w filmie nie wystąpi Jack Sparrow. Nie ma się co dziwić. O ile w pierwszej części serii kapitan Czarnej Perły kreował się na zdystansowanego pijaczka, nie można było odmówić mu charyzmy i sprytu. W Zemście Salazara Jack Sparrow to zaledwie slapstickowy dodatek, nie wnoszący zupełnie nic w tok fabularny produkcji. Dumny pirat z dawnych lat zaginął gdzieś w odmętach mórz i oceanów. W jego miejsce pojawił się wodewilowy pajac. Oczywiście, taką sytuację można tłumaczyć słabą kondycją psychiczną Johnny’ego Deppa. Jak donosił raport z planu zdjęciowego, okres prac nad Zemstą Salazara przypadł na burzliwy okres rozwodu aktora. Paparazzi oblegały jego willę do tego stopnia, że podstawiono im specjalne food trucki. Do tego doszły problemy z nałogami aktora. W efekcie prace nad filmem opóźniły się, co z kolei zwiększyło budżet produkcji. Z Johnnym Deppem na planie nie było właściwie kontaktu.Piraci z Karaibów 6 – kiedy premiera?

UWAGA SPOILER: Wielka szkoda, że twórcy postanowili uśmiercić kapitan Hectora Barbossę pod koniec Zemsty Salazara. Nie miałbym nic przeciwko, aby właśnie on przejął miejsce protagonisty Piratów z Karaibów. Z pewnością jest ciekawszą postacią niż Jack Sparrow czy Will Turner. Cóż, Barbarossa zginął już w Klątwie Czarnej Perły, by później powrócić na duży ekran w końcowych scenach Skrzyni umarlaka. Tym razem wydaje się, że jego śmierć jest permanentna.

Prace nad Piratami z Karaibów 6 będzie nadzorował Joachim Rønning, reżyser Zemsty Salazara. Według wstępnych założeń film trafi na ekrany kin za ok. 4-5 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie kinowy Kung Fury! Kto w głównej roli? Hollywoodzka gwiazda

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *