Home Newsy Jakie seriale piracono w 2018 roku? Tym razem bez Gry o tron

Jakie seriale piracono w 2018 roku? Tym razem bez Gry o tron

Jakie seriale piracono w 2018 roku? Tym razem bez Gry o tron

Jedną z największych zmór filmowców są nielegalne drogi dystrybucji poszczególnych filmów albo seriali. W rankingach na najczęściej piraconą produkcję wygrywała zwykle Gra o tron. Rok 2018 wyłonił jednak innego zwycięzcę. Który serial był najczęściej pobierany z nielegalnych stron w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Gra o tron od sześciu lat zajmowała pierwsze miejsce w rankingach na najczęściej pobierane seriale z nielegalnych stron internetowych. Tym razem jest inaczej. Widzowie muszą poczekać nieco dłużej na ósmy, finałowy sezon popularnej serii fantasy. Produkt HBO trafi na mały ekran dopiero w kwietniu 2019 roku. W ten sposób widzowie spędzą ponad 12 miesięcy na bezczynnym czekaniu na kolejne odcinki. W 2018 roku próżnię „piraconych” tytułów mogła w końcu wypełnić nowa produkcja. Z czasów stylizowanych na średniowiecze widzowie przenieśli się do postapokaliptycznej wizji Stanów Zjednoczonych, opanowanych przez hordy wygłodniałych zombie.

Który serial był najczęściej piracony w 2018 roku?

Najczęściej „piraconym” serialem w 2018 roku okazał się The Walking Dead. Chociaż frekwencyjne wyniki produkcji zaczęły spadać w pewnym momencie na łeb na szyję, twórcom udało skutecznie odbić się od dna. Co ciekawe, Żywe trupy posiadają bardzo podobną – choć zrealizowaną w znacznie bardziej prymitywny sposób – strategię marketingową, jak Gra o tron. Także tutaj głowy spadają częściej niż ceny w Lidlu, śmierć to naczelny protagonista serii, zaś bohaterowie mogą zginąć w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Najwyraźniej należy wprowadzić eksterminację postaci w Waszych ulubionych serialach, aby zwrócić na siebie uwagę publiczności.

SPOILERY: Ostatni, ósmy sezon The Walking Dead pokazał, że nawet najpopularniejsze postacie, towarzyszące widzom od pierwszych epizodów, mogą zginąć (albo zniknąć) w brutalny sposób. Śmierć nie oszczędziła Carla Grimesa, zaś jego ojciec – Rick – również pożegnał się z serialem. Ten ostatni nie ruszył na szczęście tunelem w stronę światła, choć presja związana z jego przyszłością ciążyła na widzach niemal przez cały okres przygotowawczy do serialu. Twórcy w bardzo niejednoznaczny sposób odnosili się do losów postaci. Rick Grimes powróci w filmach pełnometrażowych, osadzonych w uniwersum The Walking Dead.Które seriale były najczęściej piracone w 2018 roku?

  1. The Walking Dead
  2. The Flash
  3. Teoria Wielkiego Podrywu (The Big Bang Theory)
  4. Wikingowie
  5. Titans
  6. Arrow
  7. Nie z tego świata (Supernatural)
  8. Westworld
  9. DC’s Legends of Tomorrow
  10. W garniturach (Suits)

Dlaczego Netflix jest lepszy od TV?

Kwiecień 2019 roku zwiastuje nadejście ostatniego, długo oczekiwanego sezonu Gry o tron. Nie ma zatem sensu dywagować, kto zajmie pierwsze miejsce w przyszłorocznym podsumowaniu najczęściej pobieranych seriali. Twórcy nie zdradzają żadnych detali, związanych ze spektakularnym finałem, co jeszcze bardziej wpływa na zniecierpliwienie widzów.

Warto również zauważyć, że wśród powyższych pozycji nie znalazł się niemal żaden tytuł dystrybuowany wyłącznie przez platformy streamingowe. Wyjątek stanowi Titans, jednak w tym wypadku tytuł ze znacznym wyprzedzeniem trafił tylko na DC Universe – usługę dostępną granicach Stanów Zjednoczonych (11 stycznia serial zadebiutuje na polskim Netfliksie). VOD pozwala oglądać seriale kiedy tylko zechcesz, ile tylko zechcesz i gdzie tylko zechcesz. Inaczej jest z telewizją, gdzie każdy widz musi się dostosować do ramówki stacji. Na tym polu streaming definitywnie wygrał z klasycznym medium na małym ekranie.

ZOBACZ TAKŻE: Które filmy zarobiły najwięcej, a które najmniej? Box Office 2018

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *