Home Newsy Plagi Breslau: poświęcenie Kożuchowskiej dla roli w filmie Patryka Vegi. Prawie jak Dustin Hoffman!

Plagi Breslau: poświęcenie Kożuchowskiej dla roli w filmie Patryka Vegi. Prawie jak Dustin Hoffman!

Plagi Breslau: poświęcenie Kożuchowskiej dla roli w filmie Patryka Vegi. Prawie jak Dustin Hoffman!

W sieci zadebiutował zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi. Plagi Breslau sprawiają wrażenie najbardziej spójnego widowiska polskiego reżysera. Największe wrażenie robi kreacja Małgorzaty Kożuchowskiej. Aktorka wyznała, jak wiele poświęcenia kosztowała ją rola.

Jedni chudną, drudzy grubną. Czasem się oszpecają, jeżdżą przez pół roku w nocnej taksówce, by lepiej wczuć się w rolę albo śpią po 3-4 godzinny dziennie, aby uzyskać efekt permanentnego znużenia. Aktorzy są w stanie poświęcić bardzo wiele dla wiarygodnego odzwierciedlenia kreowanych postaci. Właśnie takie role najlepiej zapadają w pamięci odbiorcy. Nigdy nie zapomnimy Roberta de Niro we Wściekłym byku. Daniel Day-Lewis tak bardzo wszedł w rolę na planie filmu Moja lewa stopa, że ekipa musiała go karmić pomiędzy zdjęciami, bo odmawiał przyjmowania posiłków Aktorzy-kameleoni często zdobywają prestiżowe nagrody filmowe. O swojej transformacji na potrzeby Plag Breslau w reżyserii Patryka Vegi opowiedziała Małgorzata Kożuchowska.

Kożuchowska wyznaje, jak poświęciła się dla roli

Małgorzata Kożuchowska jest nie do poznania w zwiastunie Plag Breslau. Aktorka zupełnie zmieniła swoje emlpoi – postać policjantki Heleny Ruś kompletnie odmienia jej wizerunek, zwłaszcza w porównaniu do wcześniejszych ról Kożuchowskiej. Na bok poszła Natalia Boska z Rodzinki.pl albo Monika Borecka z Drugiej szansy. Możliwe, że Helena Ruś okaże się największym twardzielem rodzimego kina sensacyjnego od czasów Franka Mauera (Bogusław Linda) z Psów. Aktorka opowiedziała niedawno o swojej transformacji:

To była gigantyczna przygoda. Od dawna nie miałam takiej możliwości, aby w 100% zmienić swój wizerunek. Stworzyłam postać, która jest kompletnie inna niż ja, zbudowana od początku do końca w zupełnym kontraście do mnie samej i do tego, co robiłam do tej pory. Energia tej postaci, to w jaki sposób mówi, jak się porusza – wszystko na totalnym kontraście do mnie. Umówiliśmy się z Patrykiem, że aby wzmocnić ten efekt, nadać mu naturalizmu, będę spała nie więcej niż 3-4 godzinny dziennie. Dzięki temu wyglądałam na zmęczoną, wykończoną i nie mającą do niczego energii.  Plagi Breslau: zwiastun filmu:

Plagi Breslau: co już wiemy o filmie?

Akcja najnowszego filmu Patryka Vegi osadzona została we Wrocławiu. Policjantka Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) i jej partner Bronson (Tomasz Oświęcimski) stawiają czoła seryjnemu mordercy, który codziennie o 18 dokonuje kolejnych morderstw. W wyniku śledztwa Bronson zostaje poważnie ranny i trafia do szpitala, a Ruś wraz z oddelegowaną do tej sprawy profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką (Daria Widawska), prowadzi dalej sprawę sama. Szybko okazuje się, że tożsamości zabójcy i jego motywacji należy szukać w XVIII-wiecznej historii miasta.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Agnieszka Dygant, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Bujakiewicz, Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski. Pojawi się również zawodnik i komentator MMA, Karol Bedorf, a także trener personalny Michał Karmowski, w niektórych kręgach znany pod pseudonimem Jaglak.

Plagi Breslau zadebiutują w grudniu 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Patryk Vega totalnie odleciał. Uważa, że walczy z ciemnością