Home Newsy Podobał Wam się Nowy początek? Nadciąga kolejny ambitny film SF

Podobał Wam się Nowy początek? Nadciąga kolejny ambitny film SF

Podobał Wam się Nowy początek? Nadciąga kolejny ambitny film SF

Producenci filmu SF Nowy początek oraz serialu Stranger Things zamierzają przenieść na ekrany kinowe kolejne ambitne opowiadanie science fiction.

Studio 21 Laps, które finansowało Nowy początek (film SF na podstawie opowiadania Tedia Chianga), jest bardzo zadowolone z obranego kierunku. Nic dziwnego – obraz zebrał znakomite recenzje, zaś teraz nominowany jest w ośmiu kategoriach Oscarowych, w tym za najlepszy film.

O czym będzie nowy film SF?

Nowy film SF będzie ekranizacją opowiadania Larry’ego Nivena pod tytułem Niestały księżyc. Akcja przedstawia ludzi w obliczu zagłady. Pewnej nocy, księżyc lśni mocniej niż zazwyczaj, co prowadzi do wielu klęsk żywiołowych. Stan i Leslie żyjący w Los Angeles uświadamiają sobie, że to być może ich ostatnia noc w życiu. Uświadamiają sobie, że gdy wzejdzie słońce, może to być ich koniec. Czy dojdzie do kosmicznej eksplozji, która zniszczy Ziemię?

Jedno z najlepszych opowiadań science fiction

Opowiadanie Niestały księżyc Larry’ego Nivena otrzymało w 1972 nagrodę HUGO. To jedna z najważniejszych nagród literackich dla autorów fantastyki przyznawana co roku przez uczestników Worldconu. Jeśli szukacie ambitnej literatury, sprawdźcie naszym zdaniem najlepsze książki SF. Z kolei opowiadanie Niestały księżyc zostało opublikowane w Polsce w antologii Arcydzieła: Najlepsze opowiadania science fiction stulecia:
Najlepsze opowiadania science fiction

Kto reżyserem filmu?

Reżyserem ekranizacji Niestałego księżyca będzie James Ponsoldt, który nie ma na swoim koncie jeszcze zbyt wielu filmów. W tym roku zobaczymy jego Krąg – thriller SF, gdzie główne role grają Tom Hanks i Emma Watson.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy SF, które warto zobaczyć w 2017 roku

Comment(1)

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *