Home Newsy Polski film science fiction najlepszy na słynnym festiwalu fantastycznym

Polski film science fiction najlepszy na słynnym festiwalu fantastycznym

Polski film science fiction najlepszy na słynnym festiwalu fantastycznym

Człowiek z magicznym pudełkiem – polski film science fiction, otrzymał nagrodę główną na festiwalu we Włoszech. Brawo!

Film w reżyserii Bodo Koxa zatytułowany Człowiek z magicznym pudełkiem otrzymał nagrodę Asteroide dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego na Trieste Science+Fiction Film Festival we Włoszech.

Słynny festiwal dla fanów science fiction

Trieste Science+Fiction Festival został utworzony w 2000 roku, ale jest duchowym spadkobiercą słynnego International Science Fiction Film Festival, który odbywał się w Trieście w latach 1963-1982. To właśnie tutaj w 1979 Test pilota Pirxa pokonał kultowego Obcego Ridlea Scotta. W ostatnich latach zwyciężały zaś takie tytuły jak Europa Report czy Monsters.

O czym jest film Człowiek z magicznym pudełkiem?

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Nie bójmy się polskiego kina gatunkowego!

Ta nagroda to świetna wiadomość pokazująca, że jesteśmy w Polsce zrobić dobre kino gatunkowe, które przy okazji jest zrozumiałe na całym świecie. Już po zwiastunie byliśmy mile zaskoczeni – widać, że budżet jest bardzo ograniczony, jednak liczne nawiązania i zabawa z klasycznymi filmami wypadają tutaj znakomicie. To pokazuje, że polscy twórcy wiedzą i potrafią stworzyć ciekawą produkcję SF.

Nie widzieliście filmu? Jeszcze grają w kinach!

Człowiek z magicznym pudełkiem jeszcze grają w kinach, więc jeśli nie widzieliście – WARTO nadrobić!

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki science fiction, które warto przeczytać