Home Newsy Polski film science fiction w świecie Kronik Mutantów

Polski film science fiction w świecie Kronik Mutantów

Polski film science fiction w świecie Kronik Mutantów

W Polsce wciąż brakuje rodzimych filmów science fiction. Od czego są jednak fani, którzy własnymi środkami, starają się stworzyć coś ciekawego? Zapraszamy do obejrzenia krótkometrażowej produkcji zatytułowanej Warzone Chronicles, której akcja rozgrywa się w świecie Kronik Mutantów (Mutant Chronicles).

Czym są Kroniki Mutantów?

Kroniki Mutantów to świat przyszłości, w którym ludzkość jest bliska wyginięciu. Wielkie korporacje walczące miedzy sobą, budzą pradawne Zło, które uwalnia hordy krwiożerczych dzikich mutantów. Ten mroczny świat został przedstawiony w papierowych grach RPG, bitewniakach, karciankach oraz w amerykańskim filmie z 2008 roku, który nie został przyjęty zbyt dobrze przez fanów tego bogatego uniwersum.

Kroniki Mutantów po polsku

Polska ekipa pod przewodnictwem Michała Marciniaka, postanowiła zrealizować krótkometrażowy film zatytułowany Warzone Chronicles.

„Byliśmy, jak większość fanów, bardzo zawiedziona kinową wersją z 2008 roku. Brakowało tam chociażby nawiązań do przepięknych ilustracji Paula Boonera, które były mroczne, pełne wojny i potworów, ale jednocześnie bardzo jasne i kolorowe. Chcieliśmy też ten kontrast uchwycić w naszym filmie.”

Prace nad realizacją, z różnymi przerwami, trwały blisko dwa lata. Sam okres zdjęciowy trwał zaledwie dwa dni, jednak przygotowania przed a następnie postprodukcja to ponad 1,5 roku pracy.

Warzone Chronicles – zobacz film

Jak Wam się podoba polska produkcja science fiction? Pamiętajmy, że film jest robiony przez amatorski zespół praktycznie bez budżetu, więc dla takich produkcji, mamy ogromny szacunek, że w ogóle komuś chce poświęcać się swój wolny czas.

Więcej informacji o filmie znajdziecie na facebooku – Warzone Chronicles.