Home Newsy Potwór ze Stranger Things zrobiony komputerowo? Nic bardziej mylnego!

Potwór ze Stranger Things zrobiony komputerowo? Nic bardziej mylnego!

Potwór ze Stranger Things zrobiony komputerowo? Nic bardziej mylnego!

Myśleliście, że Demogorgon, czyli stwór z serialu Stranger Things został stworzony tylko przy użyciu efektów specjalnych? Nic bardziej mylnego!

Specjaliści ze Spectral Motion stworzyli cały strój oraz przerażającą paszczę przy pomocy tradycyjnych efektów specjalnych. Dużo tutaj ręcznej roboty, dzięki czemu całość wyglądała tak przerażająco naturalnie. Ba – te szczęki nawet za kulisami wyglądają przerażająco:

Z kolei w Demogorgona wcielił się Mark Steger, który znany jest z tego, że występuje głównie w rolach potworów. Pojawił się m.in. w Facetach w czerni 2, jako zakażony w Jestem legendą, w roli dybuka w Nienarodzonym, Resident Evil: Afterlife, World War Z czy Łowcy czarownic oraz w wielu teledyskach takich grup jak Metallica czy Tool.  Wykorzystuje swoje charakterystyczne i wygimnastykowane ciało do odgrywania różnych obrzydliwych stworów oraz nietuzinkowych ruchów.

W Stranger Things przygotowano dla niego specjalny strój na który nakładano charakterystyczną paszczę-maskę, która straszyła widzów. Na samym końcu używano dopiero efektów CGI, by ukryć wszelkie niedoskonałości.

Tak wygląda potwór ze Stranger Things za kulisami:
1Potwor ze Stranger Things #1

Potwór ze Stranger Things za kulisami
Fot. Spectral Motion


  • Gość

    Bierzecie pod uwagę, że sporo osób ma tak ustawione przeglądarki/dodatki do nich, że nie wyświetla im się zewnętrzna zawartość z facebooka? Np film na tej stronie. Nie moglibyście tego inaczej wrzucać?

  • ja

    potwierdzam powyższy komentarz