Home Newsy Powstaje polski film o walkach MMA. Czyżby szykował się rodzimy Rocky?

Powstaje polski film o walkach MMA. Czyżby szykował się rodzimy Rocky?

Powstaje polski film o walkach MMA. Czyżby szykował się rodzimy Rocky?

Eryk Lubos oraz gwiazdor filmów Patryka Vegi, Piotr Stramowski, staną oko w oko na arenie ringu. Który z nich wygra? Już wkrótce na ekrany kin trafi Klatka – pierwszy polski film opowiadający o MMA.

Produkcja opowie o losach dwóch zawodników MMA, granych przez Stramowskiego i Lubosa. Stawką starcia dwójki sportowców stanie się pas kategorii półciężkiej (tytuł mistrzowski). Z zapowiedzi dystrybutorów wynika, że Klatka posiadała będzie klasyczny schemat fabularny większości filmów sportowych. Pojedynek na ringu odda w rzeczywistości prywatną walkę dwójki bohaterów o miłość i rodzinę. Czyżby szykował się polski Rocky?

Polski Rocky trafia na ekrany kin

Pierwsze informacje na temat powstania filmu Klatka pojawiły się w 2017 roku. Wtedy wiadomość opublikowana została na oficjalnym profilu KSW na Facebooku. Wedle zapowiedzi, głównym bohaterem widowiska będzie Piotr Stramowski. Eryk Lubos wcieli się w jego nemezis i największego rywala. Możliwe, że widowisko zaowocuje prawdziwą modą w Polsce na MMA!

Choć pierwsze opisy widowiska podkreślają znane schematy, znane z Karate Kida i Rocky’ego, wydaje się że produkcja posiadała będzie wyraźną, polską estetykę. MMA budzi emocje wyłącznie w hermetycznej grupie odbiorców. Twórcy starają się przykuć uwagę tytułem zarówno miłośników mieszanych sztuk walk, jak i widzów pamiętających wspomniane widowiska sportowe z lat 80. Dla pozostałych odbiorców przygotowano obyczajowy wątek miłości i rodziny.

Dystrybutorzy opublikowali pierwszy oficjalny plakat filmu:

Rozwój kina sportowego w Polsce

Kino sportowe bardzo dobrze radzi sobie w Polsce. Historie w nich zawarte zazwyczaj oparte zostają na autentycznych wydarzeniach (Klatka może być w tym wypadku wyjątkiem). W zeszłym roku na ekranach kin gościły pretensjonalne Gwiazdy Jana Kidawy-Błońskiego oraz Najlepszy Łukasza Palkowskiego. Zwłaszcza drugi z przytoczonych tytułów spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony publiki. Nic dziwnego, że w blokach startowych ustawił się kolejny dramat sportowy.

Gorąco trzymam kciuki, aby aktorzy odpowiednio przygotowali się do swoich ról, a twórcy wykorzystali potencjał tkwiący w walkach MMA. Bo choć Gwiazdy opowiadały o piłce nożnej, sportowe emocje ani na moment nie dopadły mnie na sali kinowej w trakcie seansu. Równie ciężko było mi uwierzyć w kondycję i wytrzymałość szczupłego Jakuba Gierszała w Najlepszym – iluzja została tym bardziej zniszczona, gdy w ostatniej scenie twórcy zaprezentowali realnego sportowca, w którego wcielał się aktor. Mam nadzieję, że w Klatce motyw sportu oddany zostanie we wiarygodniejszy sposób.

Stramowski vs. Lubos – kto waszym zdaniem powinien zwyciężyć? W kategorii kreacji aktorskiej definitywnie stawiam na Lubosa.

ZOBACZ TAKŻE: Polska reklama bardzo podobna do pewnego filmu o wampirach. Czy to już plagiat?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *