Home Newsy Powstanie film o życiu Józefa Piłsudskiego. Kto w roli marszałka Polski?

Powstanie film o życiu Józefa Piłsudskiego. Kto w roli marszałka Polski?

Powstanie film o życiu Józefa Piłsudskiego. Kto w roli marszałka Polski?

Powstanie film o życiu Józefa Piłsudskiego. Wiadomo, który aktor wcieli się w marszałka Polski! Kto zajmie się reżyserią?

Akcja filmu rozgrywać się będzie w okresie 1900-1914. Zakończy się wejściem Pierwszej Brygady do Kielc, kiedy mieszkańcy tego miasta zamykali przed nią okna i drzwi. Potem będą już tylko trzy minuty z 1918 r. – z Piłsudskim przemawiającym z Cytadeli.

Kto zagra główną rolę?

W Józefa Piłsudskiego wcieli się Dawid Ogrodnik, którego mogliśmy ostatnio oglądać w głośnym filmie o życiu Beksińskich – Ostatnia rodzina.

Producent filmu, Filip Bajon tak komentuje wybór aktora:

„Ma tyle lat co Piłsudski, gdy film się zaczyna. Postarzenie go nie będzie stanowiło problemu. Reszty obsady jeszcze nie ustalono, ale to muszą być ludzie młodzi.”

Wiadomo, że w filmie o marszałku zobaczymy również takie historyczne postacie jak Walery Sławek, Aleksander Prystor, Witold Jodko-Narkiewicz, a także jego dwie żony, Maria Juszkiewiczowa oraz Aleksandra Szczerbińska.


Kto reżyserem filmu o życiu Józefa Piłsudskiego?

Reżyserem filmu o życiu Józefa Piłsudskiego będzie Michał Rosa, który na swoim koncie ma między innymi kilka odcinków seriali Czasu honoru czy też Bodo. Napisał on scenariusz dwugodzinnego filmu, ale wciąż go ulepsza. W kwietniu projekt trafi pod ocenę ekspertów PISF-u.

Kiedy ruszają zdjęcia do filmu?

Producent filmu zapowiada, że jeśli będzie wsparcie finansowe, to zdjęcia rozpoczną się w sierpniu tego roku. Obraz miałby się rozgrywać w Łodzi, gdzie Piłsudski drukował Robotnika, w Warszawie, Krakowie i w Zakopanem. W grę wchodzą również zdjęcia w Petersburgu oraz w Wiedniu.

O czym dokładnie będzie film?

Czego możemy spodziewać się po filmie o marszałku Piłsudzkim? Filip Bajon ma dość klarowną wizję:

„Chcielibyśmy, żeby to był film o człowieku samotnym, otoczonym przez niewielką grupę współpracowników. Ten człowiek mimo wielu niepowodzeń wciąż utrzymuje w sobie wewnętrzną gorączkę i wiarę, wtedy wyjątkowo abstrakcyjną, że odrodzi się niepodległe państwo polskie.”

Czekamy na więcej szczegółów odnośnie filmu. Co sądzicie o takiej produkcji? Czy Dawid Ogrodnik pasuje Wam do roli marszałka Polski?

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie filmy 2016 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *