Home Newsy Powstanie kinowy Kung Fury! Kto w głównej roli? Hollywoodzka gwiazda

Powstanie kinowy Kung Fury! Kto w głównej roli? Hollywoodzka gwiazda

Powstanie kinowy Kung Fury! Kto w głównej roli? Hollywoodzka gwiazda

W 2015 roku David Sandberg zrealizował Kung Fury – komediową krótkometrażówkę, składającą gigantyczny hołd złotej erze VHS oraz estetyce kina lat ’80. Po trzech latach produkcja otrzyma pełnometrażową wersję, a w protagonistę filmu ma wcielić się sam Michael Fassbender!

To gigantyczny sukces niezależnego twórcy, Davida Sandberga. Kung Fury został sfinansowany przy pomocy Kickstartera – ostatecznie reżyserowi udało się zatrudnić do współpracy samego Davida Hasselhoffa. Celebryta nagrał utwór muzyczny do filmu oraz wziął udział w teledysku, promującym widowisko. Kung Fury doczekał się projekcji na festiwalu w Cannes.

Kinowa wersja Kung Fury

W pełnometrażowym Kung Fury 2 pojawi się o wiele bardziej prestiżowe nazwisko (choć niekoniecznie kojarzone z latami 80.) – mowa o Michaelu Fassbenderze, znanym m.in. z zeszłorocznego Pierwszego śniegu, Obcego: Przymierze oraz znienawidzonego przez wielu widzów kinowego Assassin’s Creed. To dość nietypowy angaż. Ostatnimi czasy aktor obsadzony zostaje w poważnych i przesadnie pretensjonalnych rolach. Możliwe, że udział w Kung Fury 2 zerwie z niego niechlubną stygmatyzację oraz przypomni lata, gdy grał m.in. u Quentina Tarantino.

Oryginalne Kung Fury hitem

31-minutowa krótkometrażówka periodyzowała produkcje kina klasy B, trafiające bezpośrednio na kasety VHS. W przewrotnym kinie akcji pojawiły się dinozaury, podróże w czasie, nordyccy bogowie, nawiązania do dwuwymiarowych gier na automaty, mutanci oraz naziści pod władzą Kung Fruhrera. Popkulturowemu zagrożeniu czoła stawiał policjant wyspecjalizowany w sztuce kung-fu – tytułowy Kung Fury.

O czym ma być nowe Kung Fury?

Akcja pełnometrażowej produkcji będzie rozgrywała się w 1985 roku w Miami. Miasto jest bezpieczne, gdyż piecze nad nim sprawuje Kung Fury oraz odział policji, znany jako Thundercops. Niestety, grupa rozpada się, gdy jeden z jej członków zostaje brutalnie zamordowany. Taka sytuacja odpowiada tajemniczemu złoczyńcy, który zrobi wszystko, aby pomóc Fruhrerowi osiągnąć zwycięstwo.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory z lat 80., które WARTO zobaczyć