Home Newsy Powstanie serial Metropolis. Reżyserem twórca Mr. Robot!

Powstanie serial Metropolis. Reżyserem twórca Mr. Robot!

Powstanie serial Metropolis. Reżyserem twórca Mr. Robot!

Powstanie serial na podstawie jednego z najsłynniejszych filmów science fiction w historii kina – Metropolis. Kto będzie twórcą produkcji?

Za serial Metropolis odpowiadać ma Sam Esmail we współpracy z Universal Cable Productions. Ostatnio dał się on poznać jako twórca jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat – Mr. Robot.

Przypomnijmy, że film Metropolis w reżyserii Fritza Langa to dzieło przełomowe dla kinematografii. Swoją premierę miał w 1927 roku. Film przedstawiał historię miasta przyszłości, w którym rządzi wąska i uprzywilejowana kasta Myślicieli, żyjąca w luksusach. Z kolei w podziemnym mieście żyją i pracują dla nich Robotnicy. Freder należący do wyższej klasy, zwiedza niższe rejony miasta, a tam zakochuje się w jednej z pracujących kobiet – Marii.

Prace nad serialem Metropolis są na bardzo wczesnym etapie. Wcześniej Sam Esmail musi się uporać z realizacją kolejnych sezonów Mr. Robota. Wiadomo jednak, że fabularnie, serial ma być wierny oryginalnemu filmowi. Czekamy z niecierpliwością!