Home Newsy Powstanie serial SF na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka. Konkurencja dla Black Mirror?

Powstanie serial SF na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka. Konkurencja dla Black Mirror?

Powstanie serial SF na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka. Konkurencja dla Black Mirror?

Nadciąga nowy serial dla fanów SF. Amazon oficjalnie zamówił 10 odcinków na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka. Black Mirror będzie miało konkurencję?

Serial powstanie na podstawie zbioru opowiadań Philip K. Dick’s Electric Dreams. O projekcie mówiło się już od pewnego czasu, jednak wciąż nie było konkretnego zamówienia ze strony żadnej stacji czy też platformy. Teraz już mamy oficjalne potwierdzenie – Amazon zamówił 10 odcinków. Każdy będzie traktował o czym innym, tak jak ma to miejsce w przypadku Black Mirror.

Nad wszystkimi scenariuszami czuwać będzie Ronald D. Moore znany z pracy nad innym kultowym serialem SF – Battlestar Galactica. Wraz z nim pracować będą tacy uznani scenarzyści jak Travis Beacham (Pacific Rim), Matthew Graham (Doctor Who) czy też David Farr (The Night Manager). Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo, które opowiadania zostaną przeniesiony na mały ekran.Ronald D. Moore będzie również producentem wykonawczym wraz z gwiazdą serialu Breaking BadBryanem Cranstonem, który także wystąpi w serialu. Będą oni współpracować z Sony Pictures TV. To nie pierwsze spotkanie Amazona z twórczością słynnego pisarza science fiction – wcześniej zrealizowano dwa sezony ciepło przyjętego serialu The Man in the High Castle (3. sezon ma się pojawić w 2017 roku).

Premiera serialu na podstawie Philip K. Dick’s Electric Dreams na tę chwilę nie jest znana. Czekamy na więcej oficjalnych potwierdzeń.

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne okładki książek Stanisława Lema i Philipa K. Dicka

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *