Home Newsy Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story DZISIAJ. O tym serialu już jest głośno!

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story DZISIAJ. O tym serialu już jest głośno!

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story DZISIAJ. O tym serialu już jest głośno!

Już dzisiaj premiera serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story. Co warto wiedzieć o tej produkcji przed obejrzeniem? Kim był Gianni Versace? Dlaczego rodzina projektanta mody jest przeciwna serialowi? Na jakie problemy natrafili twórcy?

Kolejna część American Crime Story. O czym będzie?

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona był jednym z najlepszych seriali 2016 roku. Tym razem jego twórca Ryan Murphy postanowił przybliżyć widzom historię głośnego zabójstwa jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów mody – Gianniego Versace. Jak wyglądało bogate życie projektanta mody? Czy coś łączyło seryjnego mordercę Andrew Cunanana z Giannim Versace? Jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? To wszystko zobaczymy w najnowszej produkcji Ryana Murphy’ego.

Kim był Gianni Versace?

Zdjęcie z serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story
Fot. FOX

Mały Gianni od najmłodszych lat nieco różnił się od swoich rówieśników. Nie spędzał dnia na graniu w piłkę, czy na innych zabawach tak, jak jego koledzy. Zamiast tego uwielbiał szperanie w pracowni krawieckiej swojej matki. Poszukiwał kolejnych skrawków materiałów, z których mógł szyć stroje dla lalek. Zdawałoby się, że to niepozorna zabawa, a to właśnie ona zapoczątkowała powstanie jednego z największych imperiów mody na świecie.

Gianni krok po kroku, konsekwentnie dążył do celu. Pierwszą sukienkę zaprojektował w wieku dziewięciu lat, a swój pierwszy projekt sprzedał w wieku zalewie siedemnastu lat. Lubował się w kolorach, mocnych cięciach, ozdobach i modowej krzykliwości. Projekty Versace były w opozycji do monotonii i prostoty królujących na włoskim rynku mody. Postanowił całkowicie zrewolucjonizować bieżący styl i kierunek modowy. Stroje Gianniego Versace były obiektem pożądania najwyższych sfer świata show-biznesu, ale również chętnie były noszone przez członków rodziny królewskiej. Księżna Diana, Elton John, Madonna… to tylko niektóre z osób chętnie noszących projekty włoskiego projektanta. Versace uznawany był za prawdziwego wizjonera i awangardowego artystę.

Związek z włoskim modelem

Zdjęcie z serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story
Fot. FOX

Na co dzień Gianni związany był z włoskim modelem Antonio D’Amico. Poznał się z nim na premierze baletu w La Scali w 1982 roku, był wtedy w związku z innym mężczyzną. Od tego czasu ich drogi skrzyżowały się już na stałe. Antonio D’Amico wspomagał swojego partnera w prowadzeniu firmy – projektował tam linię sportową. Kochanek Versace nie miał jednak dobrego kontaktu z rodziną swojego partnera, a w szczególności z jego siostrą, Donatellą. Ona również nie pałała sympatią do kochanka swojego brata. Twierdziła, że szanowała go jako partnera Gianniego, ale nie tolerowała jako człowieka. Gianni i Antonio pozostawali w stałym związku przez piętnaście lat, aż do śmierci Gianniego.

Kto zabił projektanta mody?

Zdjęcie z serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story
Fot. FOX

Versace został postrzelony dwa razy w tył głowy kiedy wracał ze sklepu, w którym kupił gazetę. Zabójstwa dokonał Andrew Cunanan, seryjny morderca odpowiedzialny już wtedy za odebranie życia czterem innym osobom. Oprawca włoskiego projektanta miał obsesję na punkcie wyższych sfer i elit, w tym – na punkcie samego Gianniego Versace. Motywy morderstwa do dzisiaj nie są w pełni znane. Pochodzenie z południa Włoch oraz martwa biała gołębica na miejscu zbrodni prowokowały domysły o rzekomym powiązaniu projektanta z mafią. Nie zostało to jednak nigdy udowodnione. Tony di Corcia, autor biografii projektanta twierdzi, że śmierć Gianniego nie była efektem żadnych porachunków mafijnych, a jedynie dziełem szaleńca, który miał na jego punkcie paranoję.

Sam zabójca Gianniego Versace został znaleziony martwy kilka kilometrów od posiadłości projektanta na prywatnej łodzi mieszkalnej. Popełnił samobójstwo przy użyciu tej samej broni, z której strzelał do projektanta.

Rodzina Versace przeciwna serialowi

Zdjęcie z serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story
Fot. FOX

Z pewnością jednym z powodów jest brak aprobaty rodziny, która nie dostała wglądu w scenariusz produkcji ani nie została zaproszona na konsultacje. Dodali również, że nigdy oficjalnie nie zatwierdzili książki „Vulgar Favors” autorstwa Maureen Orth, na której oparta jest fabuła serialu.

Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć pojawiły się nieporozumienia pomiędzy produkcją a domem mody Versace. Kostiumograf Lou Eyrich, która pracowała już z Murphym przy serialu Konflikt: Bette i Joan, musiała na własną rękę szukać ubrań Versace produkowanych w latach 90-tych, bo firma modowa nie zgodziła się na pomoc. Kostiumy do serialu były kupowane w butikach na całym świecie, a niektóre z nich uszyto zupełnie od nowa.

Gdzie oglądać Zabójstwo Versace: American Crime Story?

Premiera Zabójstwo Versace: American Crime Story odbędzie się w czwartek 18 stycznia o godz. 22:00 na kanale FOX. Każdy kolejny odcinek będzie można oglądać co tydzień.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *